Trešdiena, 17.aprīlis

redeem Rūdis, Rūdolfs, Viviāna

arrow_right_alt Pasaulē

Armēnija un Azerbaidžāna apsūdz viena otru apšaudēs uz robežas

© depositphotos.com

Armēnija un Azerbaidžāna otrdien apsūdzējušas viena otru apšaudēs uz abu valstu robežas, un Erevāna paziņojusi, ka Azerbaidžānas armija Armēnijas Sjunikas provincē nogalinājusi divus armēņi karavīrus.

Erevāna un Baku ir izcīnījušas divus karus par Kalnu Karabahu - 2020.gadā un pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados. Pagājušā gada 19.septembrī Azerbaidžāna veica zibensofensīvu, kas nākamajā dienā beidzās ar vairāk nekā 30 gadus "de facto" pastāvējušās Kalnu Karabahas armēņu republikas varasiestāžu faktisku kapitulāciju. Pēc tās no Kalnu Karabahas uz Armēniju aizbēga faktiski visi armēņu iedzīvotāji.

"Azerbaidžānas bruņoto spēku vienības raidīja uguni no kājnieku ieročiem uz Armēnijas kaujas pozīcijām," paziņoja Armēnijas Aizsardzības ministrija, piebilstot, ka nogalināti divi karavīri un vairāki ievainoti.

Azerbaidžānas Aizsardzības ministrija savukārt paziņoja, ka Armēnijas karavīri pirmdien divreiz atklāja uguni uz Kokhanabi ciematu Tovuzas apgabala ziemeļaustrumos. Armēnija to noliedz.