Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_right_alt Pasaulē

ASV nerimst diskusijas par nepieciešamību sniegt palīdzību Ukrainai

© depositphotos.com

ASV Pārstāvju palātas spīkers Maiks Džonsons pirmdien norādīja, ka republikāņu kontrolētais Kongresa apakšnams nepieņems likumprojektu par papildu palīdzību Ukrainai, kura pieņemšana šonedēļ ir gaidāma Senātā.

95 miljardu ASV dolāru vērtā pakotne šajā likumprojektā ietver finansējumu Izraēlas karam pret "Hamās" un ASV stratēģiskajai sabiedrotajai Taivānai, bet lauvas tiesa - 60 miljardi dolāru - ir paredzēta, lai palīdzētu Ukrainai papildināt munīcijas un ieroču krājumus un apmierināt citas svarigākās vajadzības karā pret Krieviju.

Likumprojekts neietver izmaiņas ASV imigrācijas politikā. Iepriekšējo variantu, kurā bija ietvertas gan šīs izmaiņas, gan palīdzība ārvalstīm, noraidīja republikāņu senatori.

"Pārstāvju palātas republikāņi jau no paša diskusiju sākuma lika kristālskaidri saprast, ka jebkādam tā sauktajam nacionālās drošības papildināšanas likumam ir jāatzīst, ka nacionālā drošība sākas uz mūsu pašu robežas," paziņoja Džonsons.

Džonsons 4.februārī bija atzinis, ka Senātā saskaņotā vienošanās par imigrācijas politikas izmaiņām un palīdzību Ukrainai "nebūs dzīvotspējīga", ja tā nonāks līdz Pārstāvju palātai. "Šis likumprojekts ir pat sliktāks, nekā mēs to gaidījām, un nav pat tuvu tam, lai izbeigtu prezidenta radīto robežas katastrofu," platformā "X" pauda spīkers.

Neraugoties uz mēnešiem ilgām abu partiju sarunām, Senāta republikāņi pēc tam nobalsoja pret šī likumprojekta tālāku virzību.

Jaunais likumprojekts, kurā vairs nebija ietvertas imigrācijas politikas izmaiņas, guva pietiekamu Senāta republikāņu atbalstu, lai to varētu virzīt tālāk demokrātu kontrolētajā Kongresa augšpalātā. Ir gandrīz droši, ka šonedēļ tas tiks pieņemts galīgā Senāta balsojumā ar vienkāršu balsu vairākumu.