Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_right_alt Pasaulē

Kremļa režīma aizstāvis nosauc jaunu absurdu iemeslu, kas ir atbildīgs pie kara Ukrainā

© depositphotos.com

Krievijas eksklāva Kēnigsbergas (Karaļauču) gubernators Antons Aļihanovs paudis viedokli, ka par karu Ukrainā daļēji atbildīgs esot vācu filozofs Imanuels Kants.

Aļihanovs krievu politologu konferencē norādījis, ka Kants ir "viens no moderno Rietumu intelektuālajiem radītājiem".

Aļihanovs atzinis, ka viņa vārdi esot "zināma provokācija", taču piebildis, ka vēlētos "parādīt, ka Imanuelam Kantam, kurš dzimis šeit gandrīz pirms 300 gadiem, ir gandrīz tieša saikne ar globālo haosu (..), ar ko mēs saskaramies. Vēl vairāk, viņam ir tieša saikne ar militāro konfliktu Ukrainā".

Aļihanovs apgalvo, ka Kants esot bruģējis ceļu morālajam relatīvismam, ar kuru Rietumos varot attaisnot jebkuru rīcību un jebkuru netaisnību, bet Krievija pretstatā tam pieturoties pie mūžīgām ētiskām vērtībām.

Dižais vācu filozofs dzimis 1724.gadā Kēnigsbergā, kas tolaik atradās Prūsijas sastāvā, bet pēc Otrā pasaules kara nonāca Maskavas valdījumā.

Krievijas attiecības ar filozofu ir pretrunīgas. No vienas puses, viņa kaps katedrālē tiek uzturēts un Kants tiek uzskatīts par tūristu piesaistes objektu, no otras puses - pirms dažiem gadiem kaps un piemineklis tika noķēpāti ar grafiti.