Piektdiena, 1.marts

redeem Ilgvars, Ivars

arrow_right_alt Pasaulē

Lietuvā apcietina aizdomās turēto lietā par vairāk nekā 30 miljonu eiro piesavināšanos

© Reinis Hofmanis / F64

Viļņas apgabaltiesa pirmdien apstiprinājusi divu nedēļu apcietinājumu aizturētajam Baltijas privātā kapitāla fondu pārvaldnieka "BaltCap" bijušajam infrastruktūras fonda partnerim Šarūnam Stepukonim, kuru turēts aizdomās par vairāk nekā 30 miljonu eiro piesavināšanos no fonda līdzekļiem un zaudēšanu azartspēlēs.

Eiropas deleģētais prokurors Darjus Karčinsks, kurš pārrauga pirmstiesas izmeklēšanu šajā lietā, bija lūdzis tiesai noteikt Stepukonim divu mēnešu apcietinājumu. Viņš atzina, ka pagaidām neredz iemeslu pārsūdzēt tiesas lēmumu par mazāku apcietinājuma termiņu.

"Pirmstiesas izmeklēšanas tiesnesis daļēji apmierināja prokurora lūgumu un atļāva aizdomās turēto apcietināt uz 14 dienām, skaitot no aizdomās turētā aizturēšanas dienas, tas ir, no 2024.gada 10.februāra," teica Viļņas apgabaltiesas preses pārstāvis Ģiedrjus Janonis.

Stepukoņa apcietinājuma termiņš tiek skaitīts no sestdienas, kad viņu aizturēja Lietuvas Finanšu noziegumu izmeklēšanas dienesta (FNTT) birojā Viļņā, izpildot februāra sākumā izdoto aresta orderi. FNTT pārstāvji nekomentēja, vai tas nozīmē, ka Stepukonis pats pieteicās tiesībsargājošajās institūcijās.

FNTT apgalvo, ka pēc nepieciešamo procesuālo darbību veikšanas aizdomās turētais tika nogādāts aizturēšanai Viļņas apgabala Galvenajā policijas komisariātā.

Mediji pirmdien ziņoja, ka Stepukonis sestdien aizturēts un Lietuvas likumsargi viņu nopratinājuši pēc tam, kad viņš esot brīvprātīgi atgriezies Lietuvā no Ukrainas.

Eiropas Prokuratūra (EPPO) Stepukoni bija izsludinājusi starptautiskā meklēšanā.

EPPO pārraudzībā tiek veiktas divas pirmstiesas izmeklēšanas pret Stepukoni. Vienā no tām viņš tiek turēts aizdomās par vismaz 27 miljonu eiro piesavināšanos.

Otra pirmstiesas izmeklēšana ir par lietu, kurā 2022.gadā izmeklēšana tika slēgta, bet nesen atsākta. Tā saistīta ar 3,9 miljonu eiro pārskaitījumu uz Stepukoņa kontu maksājumu platformā "Paysera", kas saņemts no kādas Polijas kompānijas par akciju pārdošanu.