Ceturtdiena, 29.februāris

redeem

arrow_right_alt Pasaulē

Par spīti Putina izteikumiem, ka Krievijai nav interešu Latvijā, tā turpinās apdraudēt mūsu valsti

© Nora Krevneva / F64

Neraugoties uz Krievijas prezidenta Vladimira Putina izteikumiem bijušajam ASV telekanāla "Fox News" raidījuma vadītājam Takeram Karlsonam, ka Krievijai nav interešu Latvijā, tā turpinās būt apdraudējums mūsu valstij, tādu viedokli aģentūrai LETA pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Mārcis Balodis.

Pētnieks uzsvēra, ka Putina izteikumi par to, ka Krievijai nav interešu citās valstīs, patiesībā nav nekas jauns. Būtu pārsteidzoši, ja Krievijas prezidents būtu pateicis, ka Krievijai ir interese par citām valstīm un tiek plānots kaut ko darīt Polijā, Lietuvā vai citviet.

"Īpaši jāņem vērā intervijas vadmotīvs - Krievija ne pie kā nav vainīga un tai uzbrūk citi, tāpat Krievijai tiek darīts pāri par neko. Putins tādā veidā mēģināja vilkt paralēles ar to, ka Krievija šajā gadījumā ir patiesais upuris," sacīja Balodis.

Viņa ieskatā ir jāfokusējas nevis uz to, ko Putins saka, bet gan uz to, ko Krievija dara. Balodis uzsvēra, ka Krievijas ārpolitikā Latvijai un Baltijas valstīm kopumā ir vērā ņemama vieta. Baltijas valstis Krieviju interesē tādēļ, ka Krievija ir draudu avots un turpinās tāda būt.

"Tas uzreiz nenozīmē kādus tūlītējus uzbrukuma draudus, jo patlaban Krievijas politiskie un militārie resursi ir saistīti. Arī tad, ja Krievijas resursi nebūtu sasaistīti Ukrainā, tas, ka Krievijai šie resursi ir, uzreiz nenozīmē arī nodomu kaut kā ar šiem resursiem rīkoties. Mums ir skaidri jāapzinās, ka Krievija ir draudu avots un jāgatavojas," sacīja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks.

Pēc Baloža paustā, Krievija var mēģināt izmantot dažādus instrumentus ne tikai Baltijas valstu apdraudēšanai fiziskā ziņā, bet, piemēram, ar dažādiem instrumentiem, ieskaitot, bet ne tikai bruņotos spēkus, censties ietekmēt demokrātiju un iekšpolitiku. Pētnieks uzsvēra, ka Putina izteikumus nevajadzētu ņemt par pilnu, bet tā vietā - turpināt ieguldīt pašiem savā aizsardzībā un drošībā.

Pirmajā intervijā, ko diktators sniedzis kādam Rietumu mediju pārstāvim kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, Putins apgalvoja, ka "Krievija nosūtīs savus karaspēkus uz Poliju tikai vienā gadījumā: ja Krievijai tiks uzbrukts no Polijas puses. Kāpēc? Tāpēc, ka mums nav nekādu interešu ne Polijā, ne Latvijā - nekur. Kāpēc mums tas? Mums vienkārši nav nekādu interešu. Vieni draudi".