Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Pasaulē

Ukraiņi pārliecināti, ka janvārī avarējušajā lidmašīnā karagūstekņu nebija

© Vladislavs Proškins / F64

Krievijas armijas lidmašīnā IL-76, kas nogāzās pie Belgorodas, nebija ukraiņu karagūstekņu, paziņoja Ukrainas Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretārs Oleksandrs Daņilovs.

"Vai tur bija mūsu gūstekņi? Es jums varu precīzi pateikt - nē," izdevumam "Babeļ" sacīja Daņilovs.

Ja IL-76 būtu bijuši gūstekņi, avārijas vietā būtu bijis vairāk "bioloģiskā materiāla", norādīja amatpersona. IL-76 nogāzās 24.janvārī Belgorodas apgabalā.

Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvoja, ka lidmašīnā bijuši 65 ukraiņu karagūstekņi, kas esot vesti apmaiņai. Krievijas puse arī apgalvoja, ka lidmašīnas avārijā vainojami Ukrainas bruņotie spēki.

Ukrainas izlūkdienests apstiprināja, ka tajā dienā tiešām bija plānota gūstekņu apmaiņa. Militārais izlūkdienests arī norādīja, ka nezina, kas bija avarējušajā lidmašīnā.

ASV laikraksta "New York Times" avoti ceturtdien apliecināja, ka IL-76 Belgorodas apgabalā 24.janvārī tiešām notriekta ar ukraiņu sistēmu "Patriot", kā to iepriekš apgalvoja Krievijas varas pārstāvji.

Avoti nav apstiprinājuši, ka lidmašīnā bijuši ukraiņu gūstekņi, bet pieļauj, ka to varēja būt mazāk nekā 65, kā apgalvo Krievija.