Svētdiena, 14.aprīlis

redeem Gudrīte, Strauja

arrow_right_alt Pasaulē

Somijas robeža ar Krieviju būs slēgta vēl divus mēnešus

© Pixabay

Somijas valdība nolēmusi vēl divus mēnešus paturēt slēgtus visus robežpunktus ar Krieviju. Ierobežojumi pagarināti līdz 14.aprīlim.

Helsinki apsūdz Maskavu, ka tā sekmē nelegālo imigrantu masveida došanos uz Somiju, un valdība norādīja, ka nekas neliecina, ka Maskava to pārtrauks.

Somija slēdza savu 1340 kilometrus garo sauszemes robežu ar Krieviju pagājušā gada beigās pēc tam, kad kopš septembra pāri robežai bija ieradušies aptuveni 1300 nelegālo imigrantu bez atbilstošiem dokumentiem vai vīzām. Tas bija neierasti liels skaits nelegālo imigrantu.

Lielākā daļa migrantu ir no Tuvajiem Austrumiem un Āfrikas, un vairums no viņiem ir lūguši patvērumu Somijā.

Valdība norādīja, ka Krievijas organizētā migrācija rada nopietnus draudus Somijas nacionālajai drošībai un sabiedriskajai kārtībai, un pastāv risks, ka tā atsāksies, ja robeža tiks atvērta.

"Mēs neesam novērojuši nekādas pazīmes, kas liecinātu, ka Krievija maina savu uzvedību. Gluži pretēji, informācija, ko esam saņēmuši, apstiprina mūsu vērtējumu, ka Krievija turpina savu hibrīdo operāciju," sacīja iekšlietu ministre Mari Rantanena. "Mums ir pamats uzskatīt, ka šī situācija turpināsies vēl kādu laiku," viņa piebilda.

Pēc Rantanenas sacītā, "simtiem, ja ne tūkstošiem migrantu" pašlaik uzturas netālu no robežas Krievijas pusē un gaida iespēju šķērsot robežu ar Somiju.

Kopš 15.decembra ir slēgtas visas astoņas Somijas un Krievijas robežšķērsošanas vietas, bet dzelzceļa kontrolpunkts Vainikalā, kas paredzēts kravas vilcieniem, pagaidām paliek atvērts.

Somijas robeža ir Eiropas Savienības (ES) ārējā robeža ziemeļo, un Somija veido nozīmīgu NATO ziemeļaustrumu flanga daļu.