Sestdiena, 20.aprīlis

redeem Mirta, Ziedīte

arrow_right_alt Pasaulē

Nadeždins sastopas ar Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas pretestību

© Pexels

Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija atteikusies atzīt par derīgiem 15% parakstu, ko savācis Kremļa kritiķis un opozīcijas politiķis Boriss Nadeždins, piesakot savu kandidatūru reģistrēšanai tā dēvētajās Krievijas prezidenta vēlēšanās.

Nadeždins balotējas no partijas "Pilsoniskā iniciatīva", viņš pauž pretkara uzskatus un publiski izteicies pret diktatora Vladimira Putina politiku.

Nadeždins paziņoja, ka viņam nepieciešams, lai Centrālā vēlēšanu komisija atzīst vēl aptuveni 4500 parakstu, lai varētu kandidēt martā gaidāmajās vēlēšanās.

Par nogalinātā opozīcijas līdera Borisa Ņemcova tuvu līdzgaitnieku uzskatītais Nadeždins ir vienīgais no kandidātiem, kas atklāti iestājies pret karu Ukrainā un solījis to izbeigt. Nadeždins Krievijas politikā ir vairāk nekā 30 gadu. Savulaik viņš bijis Piemaskavas Dolgoprudnijas pilsētas padomes deputāts, kā arī neilgu laiku bijis likumdevējs Valsts domē.

Kandidatūras reģistrēšanai prezidenta vēlēšanās nepieciešami 100 000 parakstu. Nadeždins paziņoja, ka ir savācis divtik daudz parakstu, taču saskaņā ar noteikumiem drīkst iesniegt tikai 105 000 parakstu, kurus tad pārbauda Centrālā vēlēšanu komisija.

Politologi uzskata, ka Centrālā vēlēšanu komisija, visticamāk, nepieļaus Nadeždina kandidēšanu.

Krievijas vēlēšanu komisija jau daudzkārt iepriekš anulējusi Kremlim netīkamo kandidātu savāktos parakstus dalībai visdažādāko līmeņu vēlēšanās, faktiski nodrošinot, ka vēlēšanās var startēt vienīgi valdošā totalitārā režīma ielikteņi vai tādu fiktīvo opozīcijas partiju pārstāvji kā komunisti vai nelaiķa Vladimira Žirinovska kabatas partija - liberāldemokrāti.

Pat ja kādam pret režīmu noskaņotam kandidātam izdotas šos šķēršļus apiet, viņa sakāve tiek nodrošināta ar dažādām mahinācijām balsošanas un balsu skaitīšanas laikā.