CIP programmētāju soda ar 40 gadiem cietumā

© Pexels

Bijušajam ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) programmētājam ceturtdien piespriesti 40 gadi cietumā par Savienoto Valstu izlūkdienesta datorsistēmu uzlaušanas instrumentu nopludināšanu organizācijai "WikiLeaks", kas nodarbojas ar slepenu dokumentu publiskošanu.

35 gadus vecais Džošua Šulte 2022.gadā tika atzīts par vainīgu spiegošanā un citās apsūdzībās lietā, ko CIP raksturoja kā "digitālo Pērlharboru" - lielāko datu noplūdi CIP vēsturē.

"Šulte nodeva savu valsti, pastrādājot vienus no pārgalvīgākajiem, neģēlīgākajiem spiegošanas noziegumiem ASV vēsturē," paziņojumā atzina ASV prokurors Demjens Viljamss.

Šulte no 2012. līdz 2016.gadam strādāja elitārajā CIP hakeru nodaļā, kur viņš slepus piesavinājās kiberinstrumentus, kas tiek izmantoti, lai ielauztos datoros un tehnoloģiju sistēmās, teikts tiesas dokumentos.

Kad Šulte beidza tur strādāt, viņš tos nosūtīja "WikiLeaks", kas 2017.gada martā sāka publicēt slepenus datus.

Pasaulē

Japānas autobūves uzņēmumi "Honda" un "Nissan" pirmdien paziņoja par plāniem apvienoties, lai izveidotu pēc pārdošanas apmēra pasaulē trešo lielāko autoražotāju laikā, kad nozare piedzīvo būtiskas izmaiņas saistībā ar atteikšanos no fosilās degvielas izmantošanas.

Svarīgākais