Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Pasaulē

Zināms Taizemē aizturēto "Bi-2" mūziķu liktenis

© Depositphotos

Visi Taizemē aizturētie krievu un baltkrievu rokgrupas "Bi-2" mūziķi izlidojuši uz Izraēlu, medijam "Meduza" paziņojis "Bi-2" advokāts.

Lidmašīnā uz Izraēlu iekāpa seši mūziķi, tai skaitā viens no "Bi-2" līderiem Aleksandrs Umans (Šura), kuram ir arī Austrālijas pilsonība.

Saskaņā ar "Bi-2" advokāta sacīto, 31.janvārī Bangkokā notika Izraēlas un Austrālijas konsulu tikšanās ar Taizemes Ārlietu ministrijas pārstāvjiem. Taizemes diplomātiem bija paredzēts tikties arī ar Krievijas konsulu, taču, kā norādīja advokāts, atsevišķi no Izraēlas un Austrālijas pārstāvjiem.

Izraēlas, Austrālijas un Taizemes diplomātu tikšanās ilga vairākas stundas, un grupas pārstāvji tajā nepiedalījās. "Rezultātā tika paziņots, ka mūziķi var atstāt Taizemi un lidot uz Telavivu, jo tāda bija viņu kopējā vēlme," sacīja mūziķu advokāts.

"Esmu gandarīts, ka, pateicoties gudram un smagam diplomātiskajam darbam, mums izdevās atbrīvot Taizemē aizturētos Izraēlas pilsoņus kopā ar viņu kolēģiem ārvalstniekiem. Viņi visi ir ceļā uz Izraēlu un jūtas labi," paziņoja Izraēlas ārlietu ministrs Izraēls Kacs.

30.janvārī kļuva zināms, ka "Bi-2" dziedātājs Jegors Bortņiks, kas ir pazīstams ar skatuves vārdu Ļeva, jau ir pametis Taizemi un devies uz Izraēlu.

Iepriekš "Bi-2" advokāts ziņoja, ka Krievija pieprasījusi izdot trīs mūziķus, kuriem ir tikai viena pilsonība - Krievijas. "Meduza" ziņoja, ka tie bija basģitārists Maksims Andrjuščenko, ģitārists Andrejs Zvankovs un taustiņinstrumentālists Gļebs Koļadins.