Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Pasaulē

Par aizturētajiem "Bi-2" mūziķiem lems Taizemes drošības padome

© Depositphotos

Taizemes premjerministrs un drošības struktūru vadītāji pieņems lēmumu aizturēto krievu un baltkrievu rokgrupas "Bi-2" mūziķu lietā, pavēstīja ārlietu ministrs Parnpri Bahidha-Nukara, vienlaikus aktīvāk izskanot aicinājumiem nepieļaut viņu deportēšanu uz Krieviju.

"Nacionālā drošības padome izskata šo jautājumu, izvērtējot detaļas, arī grupas dalībnieku vārdus un pilsonību," sacīja ministrs.

"Ja grupas dalībnieki nav pārkāpuši nekādus likumus, mēs nevaram viņus vienkārši deportēt, jo šajā jautājumā ir starptautiskās tiesības," sacīja ministrs.

"Bet ja viņi ir pārkāpuši likumus, mums ir jārīkojas atbilstoši juridiskajām procedūrām," viņš piebilda.

Pēc mūziķu aizturēšanas parādījās ziņas, ka viņi tiks deportēti uz Krieviju vai Izraēlu.

Taizemes Nacionālo drošības padomi vada premjerministrs Sretha Thavisins, un tajā piedalās vecākie ministri, armijas un policijas amatpersonas.

Viens no Bi-2" mūziķiem dziedātājs Jegors Bortņiks, kas ir pazīstams ar skatuves vārdu Ļova, jau ir pametis Taizemi, teikts ierakstā grupas vietnē platformā "Telegram".

Amatpersonas apstiprināja, ka pagājušajā nedēļā Puketā par uzstāšanos bez darba vīzām aizturēti "septiņi vai astoņi cilvēki".

Aizturētajiem draud deportēšana, norādīja amatpersonas.

Avots policijā trešdien ziņu aģentūrai AFP apliecināja, ka "četri vai pieci" cilvēki atrodas aizturēšanas centrā Bangkokā.

Taizemes koncertu organizētāji uzņēmums "VPI Event" skaidroja, ka visas nepieciešamās atļaujas bija iegūtas, bet mūziķiem kļūdas pēc izsniegtas tūristu vīzas.

Krievijas konsulāts vēl kopš decembra izvērsis kampaņu, lai "Bi-2" koncertus atceltu, norādīja "VPI Event"".

Kā iepriekš ziņoja Izraēlas tīmekļa medijs "Ynet", pēc mūziķu aizturēšanas norisēs iesaistījās Izraēlas Ārlietu ministrija un Izraēlas vēstniecība Taizemē, paužot bažas par grupas dalībnieku drošību gadījumā, ja viņus deportēs uz Krieviju.

"Ynet" ziņoja, ka četriem "Bi-2" mūziķiem ir Izraēlas pilsonība, bet vēl diviem ir ASV un Austrālijas pases. Taču trīs grupas dalībnieki Taizemē ieceļoja ar Krievijas pasēm un tikai viens ar Izraēlas pasi. Saskaņā ar vietējiem likumiem mūziķus jādeportē uz valsti, kurā izdots dokuments, ar kuru viņi šķērsoja robežu. Tomēr pēc Izraēlas iestāžu iejaukšanās problēma esot atrisināta.

Pēc aizturēšanas 24.janvārī tiesa piemēroja "Bi-2" dalībniekiem nelielus naudas sodus par uzstāšanos bez darba vīzām, bet pēc tam viņi netika atbrīvoti, bet nosūtīti uz aizturēšanas centru, lai tos deportētu.

Krievijas opozīcijas politiķis Dmitrijs Gudkovs stāsta, ka Krievijas ģenerālkonsuls Taizemē Vladimirs Sosnovs personīgi cenšas panākt mūziķu deportēšanu uz Krieviju. Gudkovs piebilda, ka Krievijā mūziķi savas pretkara nostājas dēļ varētu tikt saukti pie kriminālatbildības.

"Bi-2" dalībnieki atzina, ka aizturēšanas iemesls bija "nepareizi organizatoru sagatavoti dokumenti", tomēr, viņuprāt, ne mazāk būtisku lomu nospēlēja ārējs spiediens, kura iemesls ir mūziķu uzskati un nostāja. "Bi-2" atklāti iestājās pret karu ar Ukrainu.