Pēc Polijas kritikas Eiropas Komisija (EK) veikusi izmaiņas ierakstā sociālajā tīklā par Aušvicas koncentrācijas nometni, skaidri norādot, ka to izveidoja nacistiskā Vācija.
Polija svētdien pieprasīja EK labot ierakstu, norādot, ka tajā Aušvicas nometne kļūdaini saistīta ar Poliju, nevis nacistisko Vāciju.
Videoierakstā, ko Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena sestdien publicēja sociālajā tīklā "X", atzīmējot Starptautisko holokausta upuru piemiņas dienu, EK komisāri lasa holokausta upuru vārdus,bet video titros norādīta viņu dzimšanas un miršanas vieta. Vairāki upuri tika minēti kā "noslepkavots Aušvicā, Polijā", nenorādot, ka šo bēdīgi slaveno nāves nometni Otrā pasaules kara laikā uzcēla un pārvaldīja nacistiskā Vācija.
"Runājot par nacistu koncentrācijas nometni Aušvicā, būtu jānorāda, ka tā tika izveidota Vācijas okupācijas laikā," platformā "X" uzvēris Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis. Viņš piebildis, ka "Eiropas Komisijas sociālajos plašsaziņas līdzekļos publicētā informācija tiks precizēta".
Pēc Polijas iebildumiem, svētdien video titri tika laboti uz uz "Aušvica, Vācijas nacistu iznīcināšanas nometne". EK uzreiz neatbildēja uz ziņu aģentūras AP lūgumu sniegt komentārus.
Polijas parlamenta spīkers Šimons Holovņa atzinīgi novērtējis šīs izmaiņas, norādot, ka "Aušvicas nometne bija vācu nacistu koncentrācijas nometne, kas tika izveidota Vācijas okupētajās teritorijās. "Tā ir vienīgā patiesība," viņš uzsvēra.
Poļi nosoda katru Aušvicas aprakstu, kurā nav minēts, ka šo nometni pēc iebrukuma Polijā izveidoja nacistiskā Vācija.
Vācu koncentrācijas nometne "Aušvica", kura tika izveidota 1940.gadā, bija paredzēta poļu politieslodzītajiem. Laika gaitā līdz ar Aušvicas II-Birkenavas izbūvi un pievienošanu objektam nometne kļuva par vienu no galvenajām Eiropas ebreju iznīcināšanas vietām un holokausta simbolu.
Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas un nāves nometnē nacisti noslepkavoja apmēram miljonu ebreju. Lielākajās upuru grupās bija arī poļi, čigāni un padomju karagūstekņi.
Sestdien grupa holokaustā izdzīvojušo un Polijas amatpersonu ar pieticīgu ceremoniju Aušvicas-Birkenavas memoriālā atzīmēja 79.gadadienu kopš 1945.gada 17.janvāra, kad padomju karaspēks atbrīvoja nometni.
Polijas likumi paredz sodu ikvienam, kas nepamatoti vaino poļus par nacistiskās Vācijas noziegumiem Polijas teritorijā.