Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Pasaulē

Ķīna Taivānas virzienā nosūta 33 iznīcinātājus

© unsplash.com

Taivānas Aizsardzības ministrija pēdējo 24 stundu laikā salas tuvumā novērojusi 33 Ķīnas armijas iznīcinātājus, sestdien paziņoja ministrija.

Tas ir pēdējā laika lielākais iznīcinātāju skaits, ko Ķīna nosūtījusi Taivānas virzienā pēc 13.janvārī tur notikušajām prezidenta un parlamenta vēlēšanām.

Kā ziņoja Taivānas Aizsardzības ministrija, no 33 Ķīnas iznīcinātājiem 13 šķērsoja neoficiālo Taivānas šauruma viduslīniju. Līdz nesenam laikam viduslīniju lielākoties ievēroja abas puses.

Taivānas piekrastē novēroti arī seši Ķīnas jūras spēku kuģi.

Šauruma viduslīniju šķērsojuši arī divi Ķīnas baloni, kas pazuduši pēc ielidošanas salas ziemeļu un dienvidu virzienā.

Taivāna ir uzdevusi uz tādu Ķīnas aktivitāti reaģēt gaisa kaujas patruļām, jūras spēku kuģiem un krasta raķešu sistēmām, paziņoja Aizsardzības ministrija.

Ķīnas militārā aktivitāte novērota pēc tam, kad piektdien divi ASV kongresmeņi noslēdza savu trīs dienu vizīti Taivānā, kuras mērķis bija apstiprināt ASV atbalstu Taivānai pēc veiksmīgajām demokrātiskajām vēlēšanām.

ASV ir juridiski apņēmušās atbalstīt Taivānas aizsardzības spējas.

Ierasti ASV delegācijas Taivānā saņem asu Ķīnas kritiku.

Taivānai ir neatkarīga valdība kopš 1949.gada, tomēr Ķīna to uzskata par savu teritoriju. Pekina uz Taivānu savas militārās lidmašīnas nosūta gandrīz katru dienu.