Polijas prezidents uzliek veto papildu sabiedrisko mediju finansējumam

© Scanpix

Polijas prezidents Andžejs Duda iesniedzis likumprojektu, kurā paredzēts skolotāju atalgojumu palielināt par 30%, bet nav paredzēts papildu finansējums sabiedriskajiem medijiem, turpinoties domstarpībām ap jaunās valdības lēmumu nomainīt sabiedrisko mediju vadību.

Pagājušajā nedēļā Duda uzlika veto valdības likumprojektam, kas paredzēja trīs miljardu zlotu (692 miljonu eiro) lielu finansējumu sabiedriskajiem medijiem.

Prezidents arī norādīja, ka situācija sabiedriskajos medijos ir "jāizlabo legālā ceļā".

Duda aicinājis pieņemt likumu līdz gada beigām.

Parlamenta spīkers Šimons Holovņa trešdien žurnālistiem sacīja, ka prezidenta likumprojekts tiks nodots konsultācijām un nosūtīts premjerministram izskatīšanai kabinetā.

Parlamentārieši vienlaikus izvērtēs prezidenta veto, strādājot "atbilstoši parlamenta grafikam", sacīja Holovņa.

Nākamās parlamenta sēdes plānotas 10. un 11.janvārī.

Jaunā valdība 20.decembrī spēra soļus, lai nomainītu vadītājus telekanālā TVP, Polijas Radio un ziņu aģentūrā PAP.

Premjerministrs Donalds Tusks skaidroja, ka soļi iecerēti, lai atjaunotu sabiedrisko mediju objektivitāti un tiesisko kārtību.

Savukārt Duda 21.decembrī norādīja, ka sabiedrisko mediju vadītāju iecelšana ir Nacionālās mediju padomes prerogatīva, bet valdības īstenotie soļi ir "kliedzošs konstitūcijas pārkāpums".

Pasaulē

Krievija sevi ir ilgstoši pasniegusi kā globālu lielvaru, kas uzvar karos un atbalsta savus sabiedrotos, līdz ar to Bašara al Asada režīma krišana Sīrijā šo Krievijas imidžu Tuvajos Austrumos ir pamatīgi iedragājusi, intervijā aģentūrai LETA izteicās Izraēlas pulkvežleitnants, Krievijas informācijas operāciju un Krievijas Tuvo Austrumu politikas eksperts Daniels Rakovs.

Svarīgākais