Svētdien no Fukušimas -1 atomelektrostacijas otrā energobloka turbīnu zāles evakuēti darbinieki, jo radiācijas līmenis tur esošajā ūdenī 10 miljonus reižu pārsniedz normālo līmeni, ziņo aģentūra Reuters.
Japānas AES operatora "Tokyo Electric Power Co" ("Tepco") pārstāvji pieņēmuši lēmumu šo lēmumu, jo ūdenī konstatēts augsts cēzija un citu elementu līmenis, kam parasti nevajadzētu būt reaktora ūdenī. Pagaidām nevar runāt par strauju radiācijas līmeņa paaugstināšanos, bet ir liela varbūtība, ka kodoldegvielas stieņi ir bojāti. ," sacīja kompānijas pārstāvis.
Visi darbi otrajā energoblokā ir pārtraukti.
Jau ziņots, ka radioaktīvā joda līmenis okeānā Fukušimas tuvumā pēdējās diennakts laikā pieaudzis pusotru reizi. Svētdien tas pārsniedza normu 1850 reizes, bet sestdien tika ziņots par 1250 reizes vairāk par normu ūdenī esošo radioaktīvā joda daudzumu.
Japānas Radiācijas un rūpnieciskās drošības pārvaldes pārstāvis Hideiko Nišijama norādīja, ka cēlonis tam ir radioaktīvā ūdens noplūde no AES teritorijas. Radioaktīvā ūdens koncentrācija traucē "Tepco" atjaunot vitāli svarīgo reaktoru dzesēšanas sistēmu.
24. martā divi AES strādnieki ievietoti slimnīcā, jo guvuši radioaktīvus kāju apdegumus.
Viņiem, velkot pazemes energokabeli, uz trešo energobloku,apavos iekļuvis radioaktīvais ūdens.
Jau ziņots, ka Japānas kompānijas "Tepco" inženieriem otrdien izdevās pieslēgt elektropadevi visiem sešiem avarējušās atomelektrostacijas reaktoriem. Pirmdien Japānas glābēji apturēja darbus AES līdz brīdim, kamēr nebūs noskaidrots cēlonis dūmiem, kuri pirmdien pacēlās virs otrā un trešā reaktora.
Pēc aptuveni 9 balles stiprās zemestrīces 11.martā Japānas atomelektrostacijās " Fukušima 1" un "Fukušima 2" ieviesa ārkārtas stāvokli, jo no ierindas izgāja dzesēšanas sistēmas. "Fukušimā 1" notika sprādzieni pirmajā, trešajā un otrajā energoblokā, bet ceturtais energobloks uzsprāga un vairākkārt aizdegās.
Fukušimas AES apkārtnē jau ilgāku laiku ir paaugstināts radiācijas fons, radioaktīvie elementi atklāti arī jūrā pie atomelektrostacijas. Kaitīgi radioaktīvie elementi atklāti arī vairāk kā 200 kilometru attālumā esošās Tokijas gaisā un dzeramajā ūdenī, Fukušimas dzeramajā ūdenī un šajā reģionā ražotajos pārtikas produktos, taču to devas pagaidām nav bīstamas cilvēku veselībai.