Apstiprināts rīcības plāns vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā

© Dmitrijs Suļžics/MN

Rīgas dome šodien apstiprināja Rīcības plānu vides trokšņa samazināšanai Rīgas aglomerācijā 2024.-2028.gadam un noteica plānā ietverto pasākumu izpildes kārtību galvaspilsētas teritorijā.

Kā aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļā, Rīcības plāns sagatavots, pamatojoties uz 2022.gadā apstiprinātajām trokšņa stratēģiskajām kartēm. Šajās kartēs ir ietverta informācija par autotransporta, sliežu ceļu transporta, gaisa satiksmes un rūpnieciskās darbības radīto troksni.

Izstrādājot Rīcības plānu, tika apzinātas tās darbības vides trokšņa piesārņojuma līmeņa un ietekmes samazināšanai, kurus Rīgas pašvaldības iestādes un uzņēmumi plāno realizēt nākamo piecu gadu laikā.

Tika identificētas četras plānoto aktivitāšu grupas - "Tehniskie pasākumi vides trokšņa piesārņojuma un ietekmes līmeņa samazināšanai", "Netiešie pasākumi vides trokšņa piesārņojuma un ietekmes līmeņa samazināšanai", "Darbības trokšņa pārvaldības sistēmas pilnveidošanai" un "Rīcības kluso teritoriju saglabāšanai, to pieejamības, funkcionalitātes un akustiskās kvalitātes uzlabošanai" - ar 24 plānotajām darbībām.

Kā piemērus var minēt tādus tehniskos pasākumus vides trokšņa piesārņojuma un ietekmes līmeņa samazināšanai kā ielu tīkla pilnveidošana, ierobežojumi ceļu satiksmē, Rīgas tramvaja infrastruktūras pielāgošana zemās grīdas tramvaja parametriem, "kluso" riepu izmantošana pašvaldības un sabiedriskajam transportam, stādījumu ierīkošana. Savukārt kā netiešos pasākumus vides trokšņa piesārņojuma un ietekmes līmeņa samazināšanai var minēt velotransporta un sabiedriskā transporta izmantošanas veicināšanu.

Rīcības plānā arī ir apkopota informācija par apzinātajām darbībām trokšņa piesārņojuma un ietekmes līmeņa samazināšanai, kuras ir rekomendējams īstenot citām personām - VAS "Latvijas dzelzceļš", AS "RB Rail", SIA "Eiropas dzelzceļa līnijas", valsts AS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" un rūpniecības objektu operatoriem.

Kā piemērus var minēt trokšņa monitoringa sistēmas izveidošanu Rīgas brīvostas realizētajam Tvaika ielas savienojumam, troksni samazinošos pasākumus "Rail Baltica" projektā, pasažieru vilcienu līnijas Zasulauks - Bolderāja elektrifikāciju u.c.

Rīcības plānu izstrādāja un tā izpildi kontrolēs Rīgas pašvaldības Mājokļu un vides departaments.

Pasaulē

Visas Ukrainas militārpersonas, kas nonāk Krievijas gūstā, tiek pakļautas spīdzināšanai, tomēr "Azov" karavīrus spīdzina īpaši cietsirdīgi, viņiem nodara milzīgu kaitējumu veselībai vai pat nogalina, intervijā aģentūrai LETA pastāstīja Ukrainas speciālo uzdevumu brigādes "Azov" starptautiskās komunikācijas nodaļas vadītāja Jūlija Fedosjuka un seržants, filozofijas doktors Valentīns Dzjubenko.