Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

arrow_right_alt Pasaulē

Pērn pasaulē ievērojami pieaudzis smagu pārkāpumu skaits pret bērniem

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/Leta

Smagu pārkāpumu skaits pret bērniem, kas izdarīti bruņotu konfliktu laikā, 2022.gadā pieauga par 13%, sasniedzot augstāko līmeni kopš šādu pārkāpumu reģistrēšanas sākuma 2005.gadā, ceturtdien ziņoja palīdzības organizācija "Save the Children".

Organizācijas ceturtdien publiskotajā ziņojumā konstatēts, ka 2022.gadā bruņotu konfliktu laikā izdarīti 27 638 smagi pārkāpumi pret bērniem, tai skaitā 8647 bērnu nogalināšanas vai sakropļošanas gadījumi.

Bērnu rekrutēšanas un izmantošanas bruņotos konfliktos gadījumu skaits 2022.gadā pieaudzis par 20% līdz 7610 šādiem gadījumiem.

"Save the Children International" vadītāja Indžera Ešinga brīdināja, ka šie skaitļi 2023.gadā būs vēl lielāki, ņemot vērā bruņoto konfliktu Sudānā un karadarbību Gazas joslā.

2022.gada dati parādīja, ka katru dienu notiek vidēji 76 pārkāpumi pret bērniem, bet tā ir tikai "aisberga virsotne", jo daudzi šādi pārkāpumi nav reģistrēti, sacīja Ešinga.

"Save the Children" ziņoja, ka trīs valstis, kur bērnus vissmagāk skar bruņoti konflikti, ir Kongo Demokrātiskā Republika, Mali un Mjanma.