Cenšoties sagraut Krievijas militāro iepirkumu tīklu, ASV piemēro sankcija Ķīnas, Turcijas un AAE uzņēmumiem

© pixabay.com

Cenšoties sagraut Krievijas militāro iepirkumu tīklu, ASV otrdien paziņojušas par sankcijām pret personām un uzņēmumiem Ķīnā, Turcijā, Apvienotajos Arābu Emirātos (AAE) un citur.

Sankcijas vērstas pret personām un uzņēmumiem, kas tiek turēti aizdomās par Krievijas rūpniecības apgādāšanu un atbalstu Krievijai karā Ukrainā.

ASV Finanšu ministrija piemērojusi sankcijas vairāk nekā 150 subjektiem, bet Valsts departaments vairāk nekā 100.

ASV finanšu ministre Dženeta Jelena norādīja, ka šīs sankcijas turpina stingrāk savilkt cilpu ap trešo valstu piegādātājiem un tīkliem, kas Krievijai nodrošina izejmateriālus, kuri tai nepieciešami, lai palielinātu un uzturētu savu militāri rūpniecisko kopleksu. Viņa piebilda, ka Kremlis "ir pakāpeniski pārvērtis Krieviju par kara laika ekonomiku".

ASV Finanšu ministrijas sankciju sarakstā iekļauts arī Ķīnā, Krievijā, Honkongā un Pakistānā bāzēts tīkls, kas, domājams, palīdzējis Krievijai tikt pie Ķīnā ražotiem ieročiem un tehnoloģijām.

Sankcijām pakļautas vairākas Ķīnas kompānijas, tai skaitā "Jarvis HK Co", "Beijing Yunze Technology Co" un "Chang Guang Satellite Technology Co". Pēdējie divi piegādājuši augstas izšķirtspējas attēlus algotņu bandai "Vagner".

Sankcijas piemērotas arī uzņēmumiem Turcijā un AAE, kā arī Šveicē bāzētajam elektronikas eksportētājam "Thamestone" un Singapūrā bāzētajam piegādātājam "Micro Electronics Technologies".

Pasaulē

Kamēr pa Rīgas ielām laiski klaiņo retais iebraucējs, tikmēr Čehijas galvaspilsētu katru gadu apmeklē astoņi miljoni tūristu. Prāgas iedzīvotājiem par to nemaz nav prieks. Tūristu pūļi ierodas pilsētā galvenokārt pēc lētā alkohola. Ko piedāvā pilsētas vadība? To pētījuši mediju platformas “Deutsche Welle” (DW) žurnālisti.

Svarīgākais