Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Pasaulē

Par "gadsimta vētru" nodēvētā stihija Krievijā, Ukrainā un Moldovā laupījusi vairāku cilvēku dzīvības

© IMAGO/SNA/Scanpix/Leta

Vētra Krievijas dienvidos, Ukrainā un Moldovā ar stipru vēju, sniegputeni un plūdiem pirmdien prasījusi vismaz 13 cilvēku dzīvības un atstājusi gandrīz divus miljonus bez elektrības, paziņoja varas iestādes.

Krievijas medijos par "gadsimta vētru" nodēvētā stihija kopš svētdienas plosījās Dagestānas Republikā, Krasnodaras novadā un Rostovas apgabalā, kā arī Krievijas okupētajās Ukrainas teritorijās - Doneckas, Luhanskas, Hersonas, Zaporižjas apgabalos un Krimas pussalā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir sekojis ziņām par "meteoroloģiskajām katastrofām" un licis valdībai veikt pasākumus, lai palīdzētu to skartajiem reģioniem, paziņoja Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peskovs.

Krievijas Enerģētikas ministrija paziņoja, ka elektroapgādes pārtraukumi skāruši 1,9 miljonus cilvēku.

Krievijā un tās okupētajā Krimā gājuši bojā četri cilvēki, Moldovā - četri cilvēki, bet Ukrainā, neskaitot Krimu - vismaz pieci cilvēki.

Ukrainā gandrīz 1500 pilsētas un ciemi palika bez elektrības, un vietām uzsniga līdz 25 centimetru biezs sniegs. "Diemžēl ir daži nāves gadījumi. Visaugstākais upuru skaits ir Odesas apgabalā - pieci cilvēki," paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

Krievijas Melnās jūras piekrastes rajonos bija augsti viļņi, bet vēja ātrums vietām pārsniedza 140 kilometrus stundā (39 metrus sekundē).

Krasnodaras novadā tika atrasti divi bojāgājušie, un valsts mediji ziņoja, ka Kerčas šaurumā starp šo novadu un Krimu gājis bojā jūrnieks. Dzīvību zaudēja arī kāds vīrietis Krimas dienvidu piekrastē, kurš bija izgājis ārā palūkoties uz viļņiem, paziņoja Krievijas ieceltā Krimas gubernatora Sergeja Aksjonova padomnieks.

Krasnodaras novadā vairākus cilvēkus ievainoja vētras nogāzti koki, bet Vitjazevā pie kūrortpilsētas Anapas uzskrēja uz sēkļa kravas kuģis "Blue Shark" ar Belizas karogu. Kaspijas Cauruļvadu konsorcijs nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ apturēja naftas iekraušanu tankkuģos.

Krimas piekrastes autostrāde, kas savieno Eipatoriju un Simferopoli, daļēji tika slēgta applūšanas dēļ. Tika apturēta prāmju satiksme no Sevastopoles. Vētras laikā gāja bojā apmēram 500 jūras dzīvnieki Sevastopoles akvārijā.

Moldovas dienvidaustrumos Koškalijas ciemā tika atrasti divu cilvēku līķi automašīnā, kas bija aprakta sniega kupenā. Kruglikas ciemā valsts austrumos atrada mirušu 48 gadus vecu vīrieti. Separātiskās Piedņestras republikas Grigoriopoles pilsētā vētra prasīja vēl viena vīrieša dzīvību.

Ukrainā laikapstākļi vissmagāk skāra Odesas un Mikolajivas apgabalus dienvidos, kā arī Kijivas un Dņipropetrovskas apgabalus valsts vidienē. Odesā varas iestādes palīdzēja 1624 ieputinātiem cilvēkiem.