Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Pasaulē

Krievija ziņo par dronu uzbrukumu piecos apgabalos; esot cietušas dzīvojamās mājas un būtiski traucēta divu Maskavas lidostu darbība

© Scanpix

Aizvadītajā naktī un svētdienas rītā Krievijā noticis dronu uzbrukums piecos apgabalos - Maskavas, Tulas, Kalugas, Brjanskas un Smoļenskas, paziņoja Krievijas Aizsardzības ministrija.

Tulā drons naktī ietriecies daudzdzīvokļu mājā, izsisti logu stikli trim dzīvokļiem un cietis viens cilvēks, pavēstīja Tulas apgabala gubernators Aleksejs Djumins.

Viņš piebilda, ka vēl divus dronus naktī Tulas apgabalā esot notriekusi pretgaisa aizsardzība.

Maskavas apgabalā naktī droni nodarījuši postījumus trīs ēkām, bet cilvēki nav cietuši, paziņoja apgabala gubernators Andrejs Vorobjovs.

Dronu uzbrukuma laikā pārtraukta lidmašīnu nolaišanās un pacelšanās Maskavas Vnukovas un Domodedovas lidostās, vēsta Krievijas mediji.

Arī Brjanskas un Kalugas apgabalos naktī esot notriekti droni, taču tur postījumi neesot nodarīti, paziņojuši šo apgabalu gubernatori.

Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvoja, ka Maskavas, Tulas, Kalugas un Brjanskas apgabalos aizvadītajā naktī pretgaisa aizsardzība notriekusi pavisam 20 bezpilota lidaparātus, bet pēc deviņiem rītā Brjanskas, Smoļenskas un Tulas apgabalos notriekti vēl četri droni.

Neatkarīga apstiprinājuma informācijai par notriekto dronu skaitu nav.

Avots Ukrainas militārajā izlūkdienestā portālam "Ukrainska pravda" sacīja, ka dronu uzbrukums Krievijai bijusi Ukrainas atbilde uz iepriekšējā naktī notikušo Krievijas trieciendronu uzbrukumu Ukrainai, kas bija lielākais kopš kara sākuma.

Pēc avota teiktā, uzbrukums noticis no plkst.3.30 līdz 9.20, un pavisam pret objektiem Krievijā raidīti apmēram 35 droni.

"Ukrainska pravda" sarunbiedrs uzsvēra, ka droni raidīti pret militāriem un militārās rūpniecības objektiem.

"Rīcība ir pilnīgi simetriska un ir kā zīme, ka Krievijai ir vērts aizdomāties par sekām," teica avots.

"Karam jānotiek ar karavīriem kaujas darbības rajonos. Triecieni mierīgajiem mērķiem un ārpus karadarbības zonas nepaliks bez atbildes," norādīja sarunbiedrs.

Jau ziņots, ka naktī uz sestdienu Krievijas karaspēks pret Ukrainu, galvenokārt Kijivu, raidīja 75 bezpilota kaujas lidaparātus "Shahed", taču 71 no tiem notrieca Ukrainas pretgaisa aizsardzība. Šis uzbrukums notika laikā, kad Kijivā uz Holodomora upuru piemiņas pasākumiem un starptautisko pārtikas nodrošinājuma samitu "Graudi no Ukrainas" bija ieradušies vairāku ārvalstu vadītāji, viņu vidū arī Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs.