Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs devies uz Izraēlu; viņš ticies ar "Hamās" sagūstīto iedzīvotāju ģimenes locekļiem

© Dmitrijs Suļžics/MN

Brutālajiem un necilvēcīgajiem teroristiskās organizācijas "Hamās" pastrādātajiem teroristiskajiem uzbrukumiem nav un nedrīkst būt attaisnojuma, pirmdien, tiekoties ar Izraēlas prezidentu Isāku Hercogu, uzsvēra Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs.

Rinkēvičs darba vizītē Izraēlā tikās ar šīs valsts prezidentu, sagūstīto civiliedzīvotāju ģimenes locekļiem, kā arī Izraēlā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta padomnieks komunikācijas jautājumos Mārtiņš Drēģeris.

Valsts prezidents apliecinājis Latvijas solidaritāti ar Izraēlas tautu un uzsvēris, ka Latvija ir kopā ar Izraēlas tautu šajā smagajā brīdī. Izraēlai ir tiesības uz pašaizsardzību, un Latvija atbalsta Izraēlas cīņu ar terorismu saskaņā ar humanitārajām un starptautiskajām tiesībām.

Sarunas laikā tika apspriesta humanitārā situācija Gazā un humānās palīdzības piegādes. Rinkēvičs pauda nosodījumu "Hamās" centieniem izmantot civiliedzīvotājus kā dzīvos vairogus.

"Ciniskā un gļēvā "Hamās" taktika slēpties aiz gūstekņiem un civiliedzīvotājiem ir pelnījusi visstingrāko nosodījumu," uzsvēris Valsts prezidents, papildinot, ka cīņā pret terorismu ir maksimāli jāaizsargā civiliedzīvotāji.

Tiekoties ar "Hamās" teroristisko uzbrukumu laikā sagūstīto civiliedzīvotāju ģimenes locekļiem, Rinkēvičs pauda cerību uz gūstekņu atbrīvošanu un drīzu atgriešanos mājās pie tuviniekiem. Valsts prezidents arī pauda apņemšanos veicināt diplomātiskos centienus, lai panāktu gūstekņu atbrīvošanu.

Tāpat Rinkēvičs tikās ar Izraēlā dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem, ar kuriem pārrunāja pašreizējo situāciju un potenciālās vajadzības pēc Latvijas atbalsta. Rinkēvičs pateicās tautiešiem par saiknes ar Latviju uzturēšanu un visu, ko viņi šo gadu garumā darījuši Latvijas labā.

Kā ziņots, 7.oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju.

Pasaulē

Kādēļ “Estonia” traģēdijas izmeklēšanas lietā soda cilvēkus nevis par informācijas slēpšanu, bet tās noskaidrošanu; kādu iemeslu dēļ patiesība "Estonia" gadījumā dodas rokā tik grūti; kādēļ mistiskā veidā gāja bojā Latvijas autors, kurš pētīja notikušo traģēdiju.

Svarīgākais