Sestdiena, 9.decembris

redeem Sarmīte, Tabita

arrow_right_alt Pasaulē

Pret Polijas prezidentu, iespējams, veikts atentāta mēģinājums Ukrainas kara sākumā

© Scanpix/EPA

Sākoties pilna mēroga Krievijas iebrukumam Ukrainā, 2022. gada pavasarī Polija izmeklēja iespējamu atentāta mēģinājumu pret Valsts prezidentu Dudu un toreizējo Polijas Bruņoto spēku Ģenerālštāba priekšnieku Raimundu Andžejčaku, vēstīts poļu žurnālista Zbigņeva Parafianoviča grāmatā "Polija karā".

Grāmatā rakstīts, ka 2022. gada 25. martā Polijas prezidents Andžejs Duda un ģenerālis Raimunds Andžejčaks lidoja uz Žešovu, lai tiktos ar Amerikas Savienoto Valstu prezidentu Džo Baidenu.

Taču pēkšņi jaunajam "Boeing 737-800 NG" bija jāveic avārijas nosēšanās. Pasažieri apgalvo, ka viņi bija "tuvu nāvei" . Pēc avārijas nosēšanās delegācija pārcēlās uz citu lidmašīnu. Tad par vienu no iespējamiem iemesliem tika uzskatīta sabotāža vai slepkavības mēģinājums.

Tu-154 avārija Smoļenskā

Atgādināsim, ka 2010. gada 10. aprīlī netālu no Krievijas Smoļenskas-Severnijas lidlauka avarēja Polijas valdības lidmašīna. Delegācija devās uz Katiņas slaktiņa 70. gadadienas piemiņas pasākumiem.

Uz klāja atradās 96 cilvēki. Tad mira Polijas prezidents Lehs Kačiņskis un viņa sieva, valsts militārā pavēlniecība, politiķi, kā arī sabiedriski un reliģiski darbinieki.