Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Pasaulē

Francijā policijas nošautā padsmitnieka māte aicina uz jauniem protestiem

© Scanpix

Policijas nošautā padsmitnieka māte, kuras dēla nāve jūnijā daudzās Francijas pilsētās izraisīja vairāk nekā nedēļu ilgus grautiņus, aicinājusi nedēļas nogalē rīkot jaunus protestus, jo policists, kas raidīja nāvējošo šāvienu, ticis atbrīvots.

Kā ziņots, jūnija beigās un jūlija sākumā Francija piedzīvoja vardarbīgas masu nekārtības un grautiņus, ko izraisīja kāda 17 gadus veca arābu izcelsmes pusaudža nāve policista raidītas lodes rezultātā. Pusaudzis atteicās apturēt savu automobili pēc policijas pieprasījuma un mēģināja bēgt.

Nošautā pusaudža māte aicinājusi uz demonstrāciju, kas paredzēta svētdienas pēcpusdienā Nantērā, jo varasiestādes viņas dēla slepkavībā apsūdzēto policistu trešdien atbrīvojušas no apcietinājuma.

"Es cīnīšos par savu dēlu, es nepadošos," ceturtdienas vakarā publicētajā videoierakstā paziņojusi sieviete, apgalvojot, ka policista atbrīvošana esot "patiesa netaisnība".

38 gadus vecais policists joprojām atrodas tiesu iestāžu uzraudzībā, un viņa pārvietošanās brīvība ir ierobežota.

Grautiņos, kas sekoja mazgadīgā likumpārkāpēja nošaušanai un kādus Francija nebija pieredzējusi kopš 2005.gada, nekārtību dalībnieki aizdedzināja aptuveni 5900 automašīnas. Vandaļi pielaida uguni vai nodarīja cita veida postījumus 1100 ēkām, tai skaitā skolām, sporta zālēm un bibliotēkām.

Saskaņā ar Francijas lielākās darba devēju apvienības MEDEF aplēsēm uzņēmumiem nodarītie zaudējumi pārsniedza miljardu eiro.

Grautiņu laikā notika uzbrukumi vairāk nekā 200 uzņēmumiem un tika izdemolētas 300 banku filiāles.

Uzbrukumiem tika pakļautas arī 99 pilsētu mērijas