"The Economist": Tramps ir 2024.gada lielākās briesmas

© Scanpix

Pasaules lielākās briesmas 2024.gadā rada bijušais ASV prezidents Donalds Tramps, brīdina britu žurnāls "The Economist".

"Trampa otrais termiņš [ASV prezidenta amatā] būs ūdensšķirtne tādā veidā, kādā pirmais nebija," norāda žurnāls.

"Pasaules liktenis būs atkarīgs no dažiem desmitiem tūkstošu vēlētāju dažos štatos" ASV 2024.gada vēlēšanās, teikts publikācijā.

Nākamie četri Trampa gadi Baltajā namā būs "krietni postošāki" nekā viņa iepriekšējais termiņš, ikgadējā apskatā "Gaidāmā pasaule" prognozē žurnāls.

"Ķīna un tās draugi līksmos par liecībām, ka amerikāņu demokrātija ir disfunkcionāla", un Pekina "var viegli pārrēķināties attiecībā uz Taivānu ar katastrofālām sekām", raksta "The Economist".

Savukārt Krievijas diktators Vladimirs Putins "varētu saņemt stimulu turpināt cīņu Ukrainā un mērķēt uz citām bijušajām padomju valstīm, tādām kā Moldova un Baltijas valstis", norāda žurnāls.

"Vislielākos draudus" Tramps rada pats savai valstij", skaidro žurnāls.

ASV morālā autoritāte saruks, "jo Amerika būs ievēlējusi viņu, zinot, ka viņš ir vissliktākais", teikts publikācijā.

"Vajājot savus ienaidniekus," Tramps "izvērsīs karu pret visām institūcijām, kas stāv viņa ceļā, ieskaitot tiesas un Tieslietu ministriju", raksta žurnāls.

Tramps šobrīd sabiedriskās domas aptaujās ievērojami apsteidz pārējos pretendentus uz republikāņu Baltā nama nomināciju.

Kā konstatēts šomēnes veiktajā laikraksta "New York Times" aptaujā, Tramps sakaus patlabanējo ASV prezidentu Džo Baidenu piecos no sešiem svārstīgajiem štatiem, kuros Baidens guva uzvaru 2020.gadā.

Svarīgākais