Svētdiena, 3.decembris

redeem Evija, Jogita, Raita

arrow_right_alt Pasaulē

Zviedrijas valdība plāno masveidā palielināt kodolenerģijas ražošanu

© Pixabay

Zviedrijas valdība plāno masveidā palielināt kodolenerģijas ražošanu, lai apmierinātu augošo pieprasījumu pēc elektroenerģijas, ceturtdien paziņojusi valdība.

Valdības plāns paredz vēlākais līdz 2035.gadam palielināt ražošanu, kas atbilstu diviem kodolreaktoriem, bet līdz 2045.gadam masveidā paplašināt kodolenerģijas ražošanu.

Zviedrijas enerģētikas ministre Eba Buša sacīja, ka šis plāns būs vēl viens solis ceļā uz to, lai Zviedrija "atkal kļūtu par spēcīgu kodolvalvalsti". "Nākamajos 25 gados mums divkārt jāpalielina Zviedrijas elektroenerģijas ražošana," viņa piebilda.

Valdība lēš, ka mērķa sasniegšanai valstij līdz 2045.gadam būs vajadzīgi desmit jauni konvencionālie kodolreaktori.

Zviedrijā pašlaik darbojas seši reaktori trīs dažādās spēkstacijās, un augustā valdība paziņoja, ka tā likvidēs šķēršļus jaunu reaktoru būvniecībai.

Zviedrijas finanšu ministre Elizabete Svantesone sacīja, ka projekta izmaksas tiks izskatītas "pēc iespējas ātrāk". Tikmēr vides aizstāvju organizācijas "Greenpeace" pārstāvis brīdināja par iespējamu izmaksu pieaugumu, norādot uz līdzīgiem projektiem Francijā, Somijā un Apvienotajā Karalistē.