Trešdiena, 29.novembris

redeem Ignats, Virgīnija

arrow_right_alt Pasaulē

Krievijas robežsargi ļāvuši nelegālajiem migrantiem nokļūt Igaunijas robežšķērsošanas punktā

© pixabay.com

rievijas robežsargi ceturtdien ļāvuši grupai nelegālo migrantu no Somālijas, kuru pārvietošanos viņiem vajadzēja novērst, ierasties Igaunijas robežšķērsošanas punktā, paziņoja Igaunijas iekšlietu ministrs Lauri Lēnemetss.

Pēc viņa teiktā, no plkst. 8 līdz 9.30 astoņi Somālijas pilsoņi bez ieceļošanas tiesībām mēģināja iekļūt Igaunijā caur Narvas robežkontroles punktu.

"Tā kā viņiem nebija Šengenas vīzu vai uzturēšanās atļauju, uz robežas viņiem tika aizliegts ieceļot valstī," valdības preses brīfingā sacīja Lēnemetss, piebilstot, ka nelegālie migranti tika nosūtīti atpakaļ turp, no kurienes viņi ieradās.

Ministrs sacīja, ka arī Krievijas robežas otrā pusē pie kontrolpunktiem ir novēroti cilvēki, kuri, iespējams, mēģinās darīt kaut ko līdzīgu, taču ne lielās grupās.

"Kaut kas tur notiek. Policijas un robežsardzes departaments efektīvi reaģē uz jebkurām un pat vismazākajām migrācijas spiediena izpausmēm, lai nepieļautu situācijas saasināšanos un migrācijas pastiprināšanos pār Igaunijas robežu," teicis Lēnemetss.

Viņš norādīja, ka Igaunija sūta nepārprotamu vēstījumu, ka nevar caur Igauniju ieceļot Eiropas Savienībā šādā veidā.

"Pašlaik mēs savu rīcību saskaņojam arī ar Somiju, kas ir nolēmusi slēgt vairākus robežšķērsošanas punktus," piebilda Lēnemetss.

Jau vēstīts, ka Somija ceturtdien paziņoja, ka nelegālo imigrantu skaita pieauguma dēļ slēgs pusi no kontrolpunktiem uz robežas ar Krieviju, pavisam četrus punktus.