Sestdiena, 9.decembris

redeem Sarmīte, Tabita

arrow_right_alt Pasaulē

Kauņā ierosināta krimināllieta pret greizsirdīgu vīrieti

© Pixabay.com

Kāds 46 gadus vecs vīrietis no Kauņas, Lietuvā, kurš uz ielas ieraudzījis savu bijušo sievu ar jauno draugu un slepus sācis par viņu ievākt informāciju, iekļuvis nepatikšanās - pret viņu tika ierosināta krimināllieta par nelikumīgu informācijas vākšanu par cilvēka privāto dzīvi, ziņo lrytas.lt.

Vīrietis, kurš šobrīd ir bezdarbnieks, izmantojis savus draugus un paziņas, kuri pēc viņa lūguma nelikumīgi pārlūkojuši personu datu bāzes, ievācot informāciju par viņa bijušās dzīvesbiedres draugu.

Kauņas apgabaltiesa nolēma sīkāk noskaidrot, kas palīdzējis pārlieku zinātkārajam apsūdzētajam iegūt aizliegtu informāciju, un nolēma ierosināt lietu - pirmstiesas izmeklēšanas laikā vīrietis atzina savu vainu, un šobrīd bezdarbniekam draud naudas sods, piespiedu darbs, brīvības ierobežojums, arests vai brīvības atņemšana uz laiku līdz 3 gadiem.

Stāsts aizsākās šā gada martā, kad kāds bezdarbnieks pēc nesenās šķiršanās brauca garām savas bijušās sievas mājai. Ieraugot pie mājas savu bijušo sievu ar jauno draugu, vīrietis nolēma noskaidrot, kas viņš tāds ir, taču informācijas iegūšanai izvēlējās nelikumīgu ceļu.

Vīrietis nofotografēja svešinieka automašīnas numura zīmes un izsūtīja fotogrāfijas paziņām un draugiem, kuriem ir piekļuve attiecīgajām datu bāzēm. Uzzinot transportlīdzekļa īpašnieka vārdu, uzvārdu un citus personas datus, tie tika nosūtīti ar lietotnes “Telegram” starpniecību. Iespējams, ka nelikumīgā palīdzības sniegšanā savu ieguldījumu devusi vairāk nekā viena persona. Nevar izslēgt, ka vīrietis par bijušās sievas drauga datiem sazinājies ar tiesībsargājošo vai citu institūciju darbiniekiem, kuriem ir pieejamas attiecīgās informācijas bāzes.

Uzzinot, ka par viņu tiek vākta informācija, automašīnas īpašnieks sazinājās ar likumsargiem. Pēc pasūtītāja identificēšanas Kauņas prokurori pieņēma kriminālrīkojumu par naudas soda uzlikšanu un iesniedza apstiprināšanai tiesā. Tiesa gan nolēma, ka izvēlētais ceļš bijis pārāk virspusējs, un noteica mutvārdu sēdi, kuras laikā mēģinās noskaidrot, kurš vīrietim devis prettiesisku informāciju par kādas citas personas privāto dzīvi.

Uz jautājumu, kāpēc apsūdzētais nolēmis nodarboties ar nelikumīgu informācijas vākšanu, vīrietis sniedza savu versiju - viņš, nepārtraukti lasot medijos par bērnu izmantošanas gadījumiem, nolēmis noskaidrot, kas ir viņa bijušās dzīvesbiedres jaunais draugs, lai pārliecinātos, ka viņš nerada briesmas viņu nepilngadīgajai meitai, kura palika dzīvot pie māte pēc vecāku šķiršanās. Amatpersonas gan uz šo versiju raugās skeptiski, jo sievietes draugs nekad nav devis pamatu uzskatīt, ka ar savu uzvedību varētu radīt draudus nepilngadīgajiem.