Svētdiena, 21.aprīlis

redeem Anastasija, Marģers

arrow_right_alt Pasaulē

Tiesnesis pieļauj rupju kļūdu sprieduma sagatavošanā, izmantojot mākslīgo intelektu

© pexels.com

Brazīlijā noris izmeklēšana pret federālo tiesnesi, kas pieļāvis kļūdas ar mākslīgā intelekta palīdzību sagatavotā spriedumā, pavēstīja varasiestādes, norādot, ka šī valstī ir pirmā šāda lieta.

Nacionālā Tieslietu padome (CNJ), kas pārrauga tiesu darbu, izsaukusi tiesnesi Žefersonu Rodrigesu, pieprasot paskaidrojumus par spiedumu, kas tapis ar tīmekļa mākslīgā intelekta instrumenta "ChatGPT" palīdzību un kurā konstatētas juridiskas kļūdas.

Akres štata tiesnesis savā spriedumā iekļāvis aplamas iepriekšējo prāvu un tiesiskā precedenta detaļas, aplami piedēvējot spriedumus Augstākajai tiesai, liecina lietas materiāli, ar ko iepazinusies ziņu aģentūra AFP.

Kā tiesnesis skaidroja pārraudzības struktūrai iesniegtajos dokumentos, spriedumu ar mākslīgā intelekta palīdzību sagatavojis "uzticams padomnieks".

Rodrigess situāciju raksturoja kā "parastu kļūdu" un notikušajā vainoja tiesnešu pārslodzi.

"Mēs uzskatām, ka šī [Brazīlijā] ir pirmā šāda veida lieta," norādīja CNJ, atvēlot Rodrigesam 15 dienas laika tālāku paskaidrojumu sniegšanai.

Kā norādīja CNJ, arvien vairāk tiesnešu savā darbā paļaujas uz mākslīgo intelektu. Brazīlijā nav likumu, kas regulē tā izmantošanu.