Atbildot uz uzbrukumu, ASV veic triecienus ar Irānu saistītiem mērķiem Sīrijā

© Getty Images via AFP/Scanpix/Leta

Atbildot uz uzbrukumu ASV karavīriem Irākā un Sīrijā turpināšanos, ASV armija Sīrijas austrumos veikusi triecienus pret diviem mērķiem, kurus izmanto Irānas gvardes vienības un ar Irānu saistīti grupējumi, svētdien paziņoja ASV aizsardzības ministrs Loids Ostins.

Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija "Syrian Observatory for Human Rights" (SOHR) paziņoja, ka triecienos Deirezoras provincē nogalināti vismaz astoņi proirāniski kaujinieki.

Tā ir trešā reize nedaudz vairāk kā divu nedēļu laikā, kad ASV atbild kaujiniekiem par arvien biežākiem uzbrukumiem bāzēm Irākā un Sīrijā, kurās ir ASV karavīri.

Ostins norādīja, ka triecienu mērķis bija mācību poligons pie Abukamas un kaujinieku patvēruma vieta Majadīnā, kurus izmanto gan Irānas Revolucionārās gvardes spēki, gan Irānas atbalstīti kaujinieki.

SOHR informēja, ka ASV triecienos pilnībā iznīcināta ieroču noliktava Abukamā un pie Majadīnas triecieni vērsti pret raķešu palaišanas platformu.

Kā uzsvēra Ostins, ASV prezidentam Džo Baidenam "prioritāšu sarakstā ASV karavīru drošība ir galvenā, un, dodot rīkojumu par šodienas darbībām, viņš skaidri pauda, ka ASV aizstāvēs sevi, savus karavīrus un savas intereses".

ASV bāzēm Irākā un Sīrijā kopš 17.oktobra uzbrukts gandrīz 50 reižu. Šajos uzbrukumos ievainoti vismaz 56 ASV karavīri, liecina Pentagona sniegtā informācija. Visi ievainotie jau atsākuši dienesta pienākumus.

Iepriekš līdzīgus triecienus Sīrijas austrumos ASV veica oktobrī un novembra sākumā.

Svarīgākais