Atklāj, cik dramatiska situācija ir okupētajā Krimā

© imago images/Scanpix/LETA

Krimā arvien vairāk trūkst medikamentu. Civiliedzīvotāju piekļuvi medikamentiem ierobežo okupācijas "administrācija" pēc Kremļa norādījumiem, vēsta UNIAN.

Par to ziņo Ukrainas Nacionālās pretošanās centrs. Tiek atzīmēts, ka primārās veselības aprūpes nodrošināšanai izmantojamo medikamentu krājumi ir rezervēti Krievijas karaspēkam.

"Tāpat pastāvīgā ievainoto karavīru pieplūduma dēļ civilajās slimnīcās nav gultu. Krievijas karaspēks neizvieto papildu slimnīcas, bet izmanto esošo civilo infrastruktūru. Iepriekš karavīri jau bija aizņēmuši visas gultas civilajās medicīnas iestādēs uz laiku okupētās Hersonas apgabala teritorijā. Un tagad, ņemot vērā Aizsardzības spēku ievērojamo aktivitāti Zaporožjes un Taurides virzienos, viņi arvien vairāk ir spiesti ievainotos transportēt uz okupētās Krimas teritoriju," teikts ziņojumā.

Turklāt Krievija piespiež civiliedzīvotājus ziedot asinis krievu karavīriem.

Pasaulē

Pensilvānijā sestdien kāds jauns vīrietis sašāva prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu. Pārdrošnieks “vairākas reizes šāva uz skatuves pusi no paaugstinātas pozīcijas ārpus mītiņa norises vietas”, teikts ASV drošībnieku ziņojumā. Vieni to uzskata par teātri, citi – par nopietnu brīdinājumu. Trešie ir pārliecināti, ka atentāta mēģinājums palīdzēs Trampam uzvarēt vēlēšanās. Ikoniskais foto ar ievainoto Trampu, kurš izsauc kareivīgus saukļus, un ASV karogu fonā – tas vien jau ir ko vērts.

Svarīgākais