Stoltenbergs: Erdogana atbalsts "Hamās" nerada problēmu NATO

© Scanpix

NATO ģenerālsekretāra Jensa Stoltenberga skatījumā Turcijas prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana paustais atbalsts palestīniešu grupējumam "Hamās" nerada problēmu NATO.

"Nekad nav viegli, ja mums alianses iekšienē ir atšķirīgi viedokļi," intervijā ziņu aģentūrai DPA sacīja Stoltenbergs.

Tomēr NATO ģenerālsekretārs piebilda, ka tas nekādā veidā neietekmē NATO darbību, jo alianse šajā konfliktā nav iesaistīta.

Pēc "Hamās" un citu teroristu grupējumu brutālā uzbrukuma Izraēlas kopienām Gazas joslas tuvumā, nogalinot vairāk nekā 1400 cilvēku, Erdogans nodēvēja "Hamās" par atbrīvošanas grupējumu. ASV un Eiropas Savienība (ES), kas ir Turcijas sabiedrotās NATO ietvaros, uzskata "Hamās" par teroristu organizāciju.

Saistībā ar karu Gazā joslā Erdogans ir pārtraucis kontaktus ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu. "Netanjahu vairs nekādā ziņā nav mūsu sarunu biedrs. Mēs viņu esam izsvītrojuši," sacīja Erdogans.

Turcijas prezidents iepriekš ir nosaucis Izraēlu par teroristisku valsti un vairākkārt pasniedzis sevi kā palestīniešu lietas aizstāvi. Viņš ir nopēlis Izraēlu par lielajiem civiliedzīvotāju upuriem Gazas joslā.

NATO sabiedrotie gandrīz nemaz nav kritizējuši Erdoganu par šādu nostāju, tai skaitā Vācijas kanclers Olafs Šolcs, kurš nākamnedēļ uzņems Erdoganu vizīte Berlīnē.

Stoltenbergs noraidīja spekulācijas, ka NATO dalībvalstu klusēšana varētu būt saistīta ar Turcijā notiekošo procesu par Zviedrijas uzņemšanu NATO.

Zviedrijas dalība ir jāapstiprina visiem 31 NATO sabiedrotajiem. Turcija un Ungārija to vēl nav izdarījušas.

"Tie ir divi pilnīgi atsevišķi jautājumi," uzsvēra Stoltenbergs.

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais