Sestdiena, 24.februāris

redeem Diāna, Dina, Dins

arrow_right_alt Pasaulē

127 britu uzņēmumi atzinušies Krievijai noteikto sankciju pārkāpšanā

© pixabay.com

127 Lielbritānijas uzņēmumi atzinušies, ka pārkāpuši Krievijai noteiktās sankcijas, pirmdien vēsta laikraksts "Financial Times", kas iepazinies ar šo uzņēmumu Finanšu ministrijai brīvprātīgi sniegtajām atskaitēm.

Atzīšanās pārkāpumos uzņēmumiem ļaus no soda izvairīties vai to samazināt. Par pārkāpumiem draud gan naudas sodi, gan kriminālvajāšana.

Kopš Krievijas pilna mēroga kara sākuma pret Ukrainu Londona noteikusi sankcijas vairāk nekā 1600 fiziskām un juridiskām personām. Sankcijas cita starpā liedz veikt darījumus ar diviem desmitiem banku un vairāk nekā 100 oligarhiem.

Kā laikrakstam sacīja amatpersona, kas ir pazīstama ar Finanšu sankciju īstenošanas pārvaldes darbu, viņa uzdevumos neietilps bargi sodīt uzņēmumus par nezināšanas pēc pieļautām kļūdām, un pārvaldes darbinieki ņem vērā pūliņus, ko šie uzņēmumi īsteno, lai pārbaudītu cilvēkus, ar ko tiem ir darīšanas.

Vienlaikus ministrijā atzīst, ka ievērot sankcijas ir sarežģīti, jo Krievijas uzņēmumu patieso labuma guvēju noskaidrošanā trūkst caurredzamības.

Krievijas korumpantiem un ar Kremli saistītiem cilvēkiem Lielbritānijā ir īpašumi 1,9 miljardu sterliņu mārciņu (2,2 miljardu eiro) vērtībā, pērn ziņoja organizācija "Transparency International".

Laikraksts atgādina, ka daudzi Kremlim tuvi oligarhi Lielbritānijā saņēmuši uzturēšanās atļaujas, pateicoties "zelta vīzām", kas iegūtas par lieliem kapitālieguldījumiem Lielbritānijā reģistrētos uzņēmumos.

Neilgi pirms Krievijas iebrukuma Ukrainā Londona "zelta vīzas" atcēla.