Eiropas Parlaments izveidojis īpašu komiteju finanšu un ekonomikas krīzes jautājumos

Eiropas Parlamenta deputāti šodien nobalsoja par īpašās komitejas izveidi finanšu un ekonomikas krīzes jautājumos.

Jaunajā struktūrā būs 45 deputāti, un tā darbosies 12 mēnešus. Komitejas uzdevums būs analizēt krīzes ietekmi uz ES un dalībvalstīm, kā arī izstrādāt priekšlikumus stabila finanšu tirgus atjaunošanai.

EP priekšsēdētājs Ježijs Buzeks (Jerzy Buzek) skaidroja: "Mums no šīs ekonomiskās un finanšu krīzes jāgūst mācība, kurai jāļauj nodrošināt, ka tā vairs neatkārtojas. Eiropas Parlamenta deputātiem jāaizvērtē, cik efektīvi ir ES un dalībvalstu pasākumi krīzes ietekmes mazināšanai. Jaunā Eiropas Parlamenta komiteja kalpos šajā nolūkā kā nozīmīgs forums."

Komitejas pilnvaras stāsies spēkā rīt, 8. oktobrī. Īpašā komiteja secinājumus paudīs divos ziņojumos: vispirms, pēc sešiem mēnešiem un tad — mandāta beigās, kad būs izstrādāti ieteikumi veicamajiem pasākumiem.

Komiteja rīkos sēdes ar ekspertiem, sociālajiem partneriem un nozares pārstāvjiem, kā arī ar atzinumiem piedalīsies Parlamenta pastāvīgo komiteju likumdošanas darbā. Parlaments jaunās komitejas izveidi atbalstīja ar pārliecinošu vairākumu.

Pasaulē

Gruzijas galvaspilsētā Tbilisi trešdien četrpadsmito dienu pēc kārtas turpinājās protesti pret valdības lēmumu atteikties no valsts tuvināšanās ar Eiropas Savienību (ES), savukārt Francijas prezidents Emanuels Makrons aicināja Gruzijas varas iestādes atbrīvot aizturētos demonstrantus.

Svarīgākais