Bahreinas valsts televīzijas raidījumā ziņots, ka valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis, pagaidām uz trim mēnešiem, ziņo BBC news.
Saūda Arābijas militārā kontingenta armija daļas ieradušās valstī pēc Bahreinas karaliskās ģimenes lūguma, lai palīdzētu cīņā ar šiītu opozīcijas rīkotajiem protestiem.
Karalis pavēlējis bruņoto spēku komandieriem atjaunot kārtību, izmantojot armiju, policijas spēkus, Nacionālās gvardes vienības un "jebkādus citus spēkus", ja nepieciešams, teikts paziņojumā.
Vislielāko kontingentu 1000 karavīrus atsūtīja Saūda Arābija, no AAE ieradušies 500 policisti. Viņu uzdevums ir apsargāt "stratēģiskos" oebjektu, tajā skaitā naftas ieguves vietas un valsts ostas.
Opozīcijas protesti turpinās par spīti izsludinātajam ārkārtas stāvoklim.
Opozīcija pieprasa, lai valstī, kur iedzīvotāju vairākums ir šiīti, bet kur valda sunnītu dinastija, tiktu īstenotas visaptverošas reformas.
Karalis ir piedāvājis dialogu, jaunu parlamentu ar plašām pilnvarām un citas reformas, tomēr opozīcija šo piedāvājumu ir noraidījusi, uzstājot, ka vispirms ir jāatkāpjas valdībai.
Aģentūra "Associated Press" ziņo, ka Bahreinas galvaspilsētā Manamā kāds šiītu opozīcijas protestu dalībnieks nošāvis Saūda Arābijas militārā kontingenta kareivi.
Valsts iedzīvotāju vairākums ir musulmaņi šiīti, kas vēlas panākt valdošā sunnītu karaļnama pilnvaru ierobežojumus. Bahreinas karalis Hamads vērsās pēc palīdzības pie Persijas līča valstu padomes, kurā ietilpst tādas arābu monarhijas kā Saūda Arābija, Apvienotie Arābu Emirāti (AAE), Omāna un Katara.
Kā jau ziņots, pret valdošo režīmu vērsti protesti Bahreinā sākās 14.februārī. Balstoties uz opozīcijas spēku un upuru radinieku sniegtajām ziņām, AFP lēš, ka tiem sekojošajā demonstrantu apspiešanā bojā gājuši septiņi cilvēki.
Demonstrācijas vairumu arābu valstu pārņēma 20011. Gada sākumā, pēc masu protestiem Tunisijā. Šeit un Ēģiptē demonstranti piespieda atkāpties desmitgadēm valdījušos prezidentus. Režīmu maiņu vai liberalizāciju, protestētāji tagad pieprasa Jemenā, Omānā, Saūda Arābija, Jordānijā un Marokā. Lībijā notiek sacelšanās pret vairāk nekā 40 gadus valdījušā Muamara Kadafi režīmu.