Pirmdiena, 15.aprīlis

redeem Aelita, Gastons

arrow_right_alt Pasaulē

Par iespējamu terorakta plānošanu Beļģijā aizturēts palestīnietis

© Scanpix

Briselē trešdien aizturēts patvēruma meklētājs palestīnietis, kurš iepriekšējā dienā, apmeklējot kādu palīdzības organizāciju migrantiem, runājis par uzbrukuma plānošanu, ziņu aģentūrai AFP pastāstīja kāds šajā lietā informēts avots.

Vīrietis, kurš ir 20 līdz 30 gadus vecs, bijis acīmredzami izmisis par savas ģimenes stāvokli Gazas joslā un paziņojis par nodomu "mirt kā moceklis, uzspridzinoties", atklāja avots.

Saskaņā ar preses aģentūras "Belga" sniegto informāciju vīrietis tika aizturēts kādā no Briseles viesnīcām pēc plašas meklēšanas operācijas. Briseles prokuratūra pēcpusdienā paziņoja par kādas personas aizturēšanu Beļģijas galvaspilsētā, neapstiprinot, ka tā ir meklētā persona.

Terorisma draudu līmenis Beļģijā pagājušajā nedēļā tika paaugstināts no otrā līdz trešajam, kas ir otrs augstākais līmenis un tiek uzskatīts par nopietnu.

16.oktobrī 45 gadus vecais terorists Abdesalems Lasueds pirms Beļģijas un Zviedrijas komandu futbola spēles noslepkavoja divus Zviedrijas pilsoņus un pēc tam policijas operācijas laikā pats tika nošauts.

Bažas par drošību ir pastiprinājis karš starp Izraēlu un palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamā", un šajā kontekstā jaunā palestīniešu trimdinieka otrdien izteiktie draudi tika uztverti ļoti nopietni.

"Mēs nevaram pieļaut ne mazāko kļūdu mūsu piesardzības pasākumos," sacīja avots.