Vācijas valdība apstiprina likumprojektu deportēšanas paātrināšanai

© Scanpix

Vācijas valdība trešdien apstiprinājusi likumprojektu, kura mērķis ir paātrināt atraidīto migrantu deportēšanu.

Vācijas iekšlietu ministres Nensijas Fēzeres ierosinātā likumprojekta mērķis ir samazināt to deportāciju skaitu, kas neizdodas pēdējā mirklī.

Likumprojekts arī no desmit līdz 28 dienām pagarinās maksimālo migrantu aizturēšanas ilgumu deportācijas centros. Paredzēti arī stingrāki pasākumi pret kontrabandistiem un varasiestāžu pilnvaru paplašināšana. Saskaņā ar likumprojektu varasiestādēm būs atļauts ieiet trešo personu telpās, lai meklētu izraidāmās personas. Atsevišķos gadījumos varasiestādēm vairs nebūs iepriekš jāpaziņo par deportēšanu.

Valdība arī vēlas nākotnē atvieglot noziedzīgo organizāciju locekļu deportēšanu. Likumprojekts atļaus meklēt dzīvojamajās telpās dokumentus un datu glabāšanas ierīces, lai noskaidrotu personu identitāti un pilsonību.

Lai atvieglotu varasiestāžu slogu, patvēruma lūguma izskatīšanas laikā Vācijā būs atļauts uzturēties sešus mēnešus līdzšinējo trīs mēnešu vietā.

Fēzere laikraksta "Rheinische Post" pirmdienas numuram sacīja, ka tiem, kuriem nav tiesību uzturēties Vācijā, būs jādodas prom.

Ministre uzsvēra, ka šogad repatriāciju skaits jau ir par 27% lielāks nekā tajā pašā periodā pērn. "Tomēr mums ir jāpieņem noteikumi, kas ļautu mums konsekventāk un ātrāk īstenot mūsu likumus," piebilda ministre.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais