Svētdiena, 3.marts

redeem Marts, Tālavs, Tālis

arrow_right_alt Pasaulē

Vācijas skolas un raidorganizācijas no "Hamās" saņēmušas spridzināšanas draudus [papildināts]

© Romāns Kokšarovs/f64

Vācijā vairākas skolas un radiostacijas otrdien saņēmušas spridzināšanas draudus, kas ietekmējuši arī Berlīnes centrālās dzelzceļa stacijas darbību.

Pirmdien šādus draudus saņēma Vācijas sabiedriskās raidorganizācijas ZDF birojs Maincā un vismaz septiņas skolas. Visas ēkas tika pārbaudītas un nekas aizdomīgs tajās netika atrasts.

Šorīt pēc vēl vienu šādu draudu saņemšanas tika evakuēta kāda vidusskola Bavārijā. Policija atklāja, ka draudi saņemti pa elektronisko pastu un ir saistīti ar palestīniešu kaujinieku grupējumu "Hamās".

Vācijas valsts dzelzceļa uzņēmums "Deutsche Bahn" draudu vēstuli elektroniskajā pastā saņēma naktī. Policija pēc tam pastiprināja klātbūtni Berlīnes centrālajā dzelzceļa stacijā un novērtēja situāciju. Beigās tika secināts, ka pasažieri nav apdraudēti.

Policija atklāja, ka draudus saņēmusi arī RTL televīzijas stacija, Villija Branta ēka un Sociāldemokrātu partijas (SPD) birojs. Izmeklēšanā iesaistīta kriminālpolicija.

Tīringenes pilsētā Erfurtē draudus saņēmušas trīs skolas. Tām nav draudēts ar spridzināšanu, bet ar vardarbību, paziņoja policija.

Tīringenē tika evakuēts arī raidorganizāciju centrs, kurā atrodas trīs radiostacijas. Centrs saņēma e-pasta vēstuli ar draudiem par ēkā ievietotu spridzekli. Policija pavēstīja, ka vēstuli nosūtījis "Hamās".