Avārijas sekas Japānas atomelektrostacijā ir pilnīgi atkarīgas no tālāko notikumu attīstības. Tāpat ir svarīgi, kādā stadijā ir kodolenerģijas serdeņu kušana reaktorā. Sliktākajā gadījumā var noplūst liels radioaktīvo vielu daudzums - šādu viedokli Krievijas medijiem paudis kodolreaktoru drošības speciālists Mihaels Zailers.
«Nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā var tikt saindētas milzīgas teritorijas,» norādīja speciālists, kurš piebilda, ka vislabākajā gadījumā noplūdīs niecīgs radioaktīvo vielu daudzums.
Zailers Japānas nelaimi salīdzināja ar Černobiļas avāriju, kura notika pirms 25 gadiem, norādot, ka Černobiļas avārija tehniski norisinājās savādāk, ziņo apollo.lv.
«Ja mūsu cerības piepildīsies un noplūdīs niecīgs radioaktīvo vielu daudzums, tad arī slodze būs mazāka, nekā tas bija Černobiļas gadījumā,» piebilda eksperts.
Viņš uzskata, ka precīzu saindēšanās daudzumu varēs noteikt tuvāko dienu laikā. «No teritoriālā viedokļa, «Fukšimā-1» iespējams arī sliktākais situācijas attīstības scenārijs,» uzskata Zailers.
Atšķirībā no Japāņu stacijas, Černobiļā notika sprādziens, savukārt Japānā analoģisks efekts var rasties tad, ja ārpusē nokļūs liels radioaktīvo vielu daudzums.
Tikmēr Japānas premjers Naoto Kans svētdien sasauktajā preses konferencē paziņoja, ka Japāna piedzīvo lielāko krīzi kopš Otrā pasaules kara.