Ziemeļkoreja veic pirmos soļus jūras spēku apbruņošanā ar kodolieročiem

© AFP/Scanpix/Leta

Ziemeļkoreja, cenšoties nostiprināt savus jūras spēkus, nolaidusi ūdenī savu pirmo "taktisko kodoluzbrukuma zemūdeni", piektdien ziņo valsts plašsaziņas līdzekļi.

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns trešdien vadīja atklāšanas ceremoniju, paziņojot, ka zemūdene ir daļa no plāniem apbruņot karafloti ar kodolieročiem, ziņo valsts ziņu aģentūra KCNA.

Zemūdenes Nr.841 nolaišana "vēsta par jaunas nodaļas sākumu Ziemeļkorejas jūras spēku stiprināšanā", paziņoja KCNA.

Aģentūra vēsta, ka zemūdene ir paredzēta taktisko kodolieroču palaišanai no zemūdens stāvokļa, taču neatklāja, cik raķešu tas varētu pārvadāt un izšaut.

Kims pavēstīja, ka zemūdene "veiks savu kaujas misiju kā viens no galvenajiem Ziemeļkorejas jūras spēku zemūdens uzbrukuma līdzekļiem".

Ziemeļkoreja pārveidos savas esošās zemūdenes par uzbrukuma zemūdenēm, kas aprīkotas ar kodolieročiem, sacīja Kims.

Saskaņā ar ASV bāzētās domnīcas "Nuclear Threat Initiative" datiem Ziemeļkorejai ir no 64 līdz 86 zemūdenēm, kas ir viena no lielākajām flotēm pasaulē.

Tomēr eksperti apšauba, vai tās visas darbojas, ņemot vērā to vecumu, norāda domnīca.

Pasaulē

Pagarināts laiks kosmosā nav gluži nekaitīgs cilvēka ķermenim. Radiācija, izmainīta gravitācija, miega zudums var nopietni ietekmēt astronautu spējas. Daži pat tiek hospitalizēti pēc atgriešanās uz Zemes. Nelielām kļūdām kosmosā var būt postošas ​​sekas, tāpēc ir svarīgi zināt, kā šīs spriedzes var ietekmēt astronauta kognitīvās funkcijas, vēsta “Popular Science”.

Svarīgākais