Meksikā turpmāk par aborta veikšanu krimināllietu neuzsāks

© pixabay.com

Meksikas Augstākā tiesa trešdien visā valstī dekriminalizējusi abortus.

"Tiesiskā sistēma, kas Federālajā sodu kodeksā paredz sodus pa aborta veikšanu, ir nekonstitucionāla, jo tā pārkāpj sieviešu un cilvēku, kas spēj iznēsāt bērnu, cilvēktiesības," sociālajos medijos pavēstīja tiesa.

Lēmums pieņemts divus gadus pēc tam, kad tiesa bija lēmusi par labu prasībai, ar ko tika apstrīdēts likums Koavilas štatā. Šajā spriedumā tika atzīts, ka kriminālsodi par grūtniecības pārtraukšanu ir nekonstitucionāli.

Kopš šī sprieduma Meksikas federālā valdība un štati darbojušies gausi kriminālkodeksu pārskatīšanas virzienā.

Ar jauno spriedumu aborti tiek legalizēti visā valstī.

Liedzot iespēju pārtraukt grūtniecību, tiek pārkāptas sieviešu cilvēktiesības, norādīja tiesa.

"Izvarošanas gadījumā nevienai meitenei nevar piespiest kļūt par māti - nedz valsts vai viņas vecāki, nedz viņas aizbildņi," sacīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Arturo Saldivars.

Līdz ar šī sprieduma pieņemšanu federālajai veselības aprūpes sistēmai tiek pavērtas durvis abortu veikšanai.

Sieviešu organizācijas jau paudušas gandarījumu par spriedumu.

Mehiko pilsēta bija pirmais štats, kas abortus dekriminalizēja jau 2007.gadā. Ducis štatu jau sekojis šim piemēram.

Pasaulē

“Budapeštas memorandā 1994. gadā Krievija bija tā, kas garantēja Ukrainas teritoriju drošību, suverenitāti un spēju Ukrainai eksistēt kā no Krievijas neatkarīgai valstij. Krievija ir tā, kas ir pārkāpusi drošības garantijas, tāpēc jebkuri tās prezidenta Vladimira Putina izteikumi, ka Krievijai ir jābūt daļai no šīm drošības garantijām un ka Eiropa nevar būt daļa no drošības garantijām, jāuztver gandrīz kā joks,” TV24 sacīja Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks, Latvijas Transatlantiskās organizācijas valdes loceklis Sandis Šrāders.

Svarīgākais