Pirmdiena, 27.maijs

redeem Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

arrow_right_alt Pasaulē

Igaunijas prezidents pārliecināts, ka Kallasai vajadzēja atkāpties jau skandāla sākumā

© Postimees/Scanpix Baltics/Scanpix/Leta

Igaunijas premjerministrei Kajai Kallasai vajadzēja demisionēt, jau sākoties skandālam saistībā ar kravu pārvadājumiem uz un no Krievijas, ko veic viņas vīram Arvo Hallikam līdz šim daļēji piederējušais uzņēmums "Stark Logistics", pirmdienas vakarā paziņoja Igaunijas prezidents Alars Kariss. 

"Es būtu devis priekšroku tam, ka valdības vadītāja būtu atkāpusies jau pašā sākumā, kad sākās šī notikumu ķēde, kas noveda pie nopietnas krīzes," žurnālistiem sacīja Kariss pēc tam, kad pirms parlamenta rudens sesijas sākuma bija ticies ar Rīgikogu pārstāvēto partiju vadītājiem, kuru vidū bija arī Reformu partijas līdere Kallasa.

"Tas būtu pasargājis gan viņu pašu, gan viņas tuviniekus, gan valdības spēju strādāt un Igaunijas vēstījumu uzticamību," norādīja prezidents.

"Taču katrs šādā situācijā izdara savu izvēli, pats izvērtējot morālās problēmas nopietnību," piebilda Kariss.

Jau vēstīts, ka Igaunijas sabiedriskā raidorganizācija ERR augustā ziņoja, ka Kallasas vīram daļēji piederošais loģistikas uzņēmums "Stark Logistics" kara Ukrainā laikā turpina pārvadājumus uz un no Krievijas.

Lai gan Krievijai noteiktās sankcijas nav pārkāptas, opozīcija pieprasījusi Kallasas demisiju, norādot, ka premjere pastāvīgi iestājas par to, ka jebkādas biznesa attiecības ar agresorvalsti Krieviju jāpārtrauc.

Savukārt Kallasa aicinājumus atkāpties noraida, uzsverot, ka nekādu pārkāpumu nav izdarījusi.

Sākoties skandālam, Halliks paziņoja, ka pārdos viņam ar investīju kompānijas "Novaria Consult" starpniecību piederošos 24,8% "Stark Logistics" kapitāldaļu.