"Vilki apdraud mājlopus un cilvēkus"; brīdina Urzula fon der Leiena

© pixabay.com

Vilku atgriešanās vairākos Eiropas reģionos apdraud mājlopus un potenciāli arī cilvēkus, pirmdien brīdinājusi Eiropas Komisijas (EK) prezidente Urzula fon der Leiena, solot pārskatīt šo plēsēju aizsargāto dzīvnieku statusu.

"Vilku baru koncentrācija dažos Eiropas reģionos ir kļuvusi par reālām briesmām mājlopiem un potenciāli arī cilvēkiem," sacīja EK prezidente.

Atbilstoši Eiropas Savienības (ES) Biotopu direktīvai, kas sākotnēji tika pieņemta 1992.gadā, vilkiem ir aizsargātu dzīvnieku statuss.

Tomēr šajās normās ir iespējami lokāli un valsts mēroga izņēmumi, un Leiena mudināja varasiestādes "spert soļus, kur tas ir nepieciešams".

"Patiesi, patlabanējās ES tiesību normas tām jau ļauj to darīt," viņa piebilda.

EK prezidente mudināja vietējās kopienas, zinātniekus un amatpersonas iesniegt EK e-pasta formā līdz 22.septembrim datus par vilku skaitu un to ietekmi.

Izmantojot šo informāciju, EK tad izlems, kā modificēt vilku aizsardzības normas, "ieviešot, kur nepieciešams, lielāku elastību".

Pasaulē

Rokmūzikas trakajā pasaulē šokējoša uzvedība parasti netiek nosodīta. Patiesībā tā gandrīz tiek uzskatīta par obligātu, raksta “BBC News”. Ja šajā ziņā pastāv kādas robežas, neviens tās nav pārkāpis biežāk nekā Džons Maikls Osborns, labāk pazīstams kā Ozijs Osborns jeb Tumsas princis, kurš nomira otrdien 76 gadu vecumā. Šī iesauka nav nejauša. Ozijs to ieguva no grupas “Black Sabbath” faniem par savu drūmo skatuves tēlu un dziesmu tekstiem, kas bija pilni ar atsaucēm uz okultismu. Bet tas, ko Ozijs izdarīja 1982. gada 20. janvāra vakarā, kad nelaimīgam mazam sikspārnim tika nokosta galva, bija patiesi kas neprātīgs – pat zinot mūziķa ļoti vaļīgos uzvedības paradumus.

Svarīgākais