Ķīna zina visu par Ukrainas bruņotajiem spēkiem; TikTok un viedierīces "nopludinot" slepeno informāciju

© Scanpix

Visiem Ķīnas viedtālruņu īpašniekiem vai Ķīnas sociālo tīklu lietotājiem jāzina, ka Ķīnai ir zināmi visi viņu dati, tostarp paroles, norādīja Ukrainas kiberdrošības speciālists Vitālijs Jakuševs. Eksperta paziņojumu publicēja telekanāls "Ukraina 365".

"Ja jums ir ķīniešu viedtālrunis un ķīniešu aplikācijas, ķīnieši par jums zina visu. Un viņiem ir jūsu fotoattēli, paroles, un viss, viss, viss," viņš teica.

Uz jautājumu, vai Ķīnas eksperti varētu uzzināt slepenu informāciju par Ukrainas bruņotajiem spēkiem, viņš arī atbildēja apstiprinoši.

"Viņi simtprocenīgi izmanto šo informāciju ar norādītajām ģeogrāfiskajām atrašanās vietām. Tāda ir ķīniešu pieeja. Viņi pat ievāc šifrētu informāciju, lai vēlāk to atšifrētu un izmantotu kā izlūkdatus," sacīja Jakuševs. Iespējams, Pekina saņemtajā informācijā par Ukrainas bruņoto spēku militārpersonām var dalīties ar Krievijas Federāciju.

Pasaulē

ASV valsts sekretārs Marko Rubio otrdien brīdināja, ka Sīrijas pagaidu valdība ir uz sabrukuma sliekšņa. "Pagaidu valdība, ņemot vērā tās izaicinājumus, ir varbūt nedēļas, nedaudzus mēnešus no potenciāla sabrukuma un pilna mēroga pilsoņkara episkās proporcijās," Rubio paziņoja ASV Senāta Ārlietu komitejai. Rubio aicināja atbalstīt Sīrijas pagaidu varas iestādes. "Paskatoties uz reģiona vēsturi - kad Sīrija ir nestabila, reģions kļūst nestabils," sacīja Rubio. Eiropas Savienības (ES) valstu ārlietu ministri otrdien nolēma atcelt visas atlikušās ekonomiskās sankcijas Sīrijai, lai palīdzētu kara izpostītajai valstij atkopties pēc prezidenta Bašara al Asada gāšanas. ASV prezidents Donalds Tramps pagājušonedēļ paziņoja, ka Vašingtona atceļ visas ASV sankcijas Sīrijai. ASV un citas valstis noteica sankcijas pēc tam, kad Asada varas laikā Sīrijā izcēlās pilsoņkarš. Viņa režīmu decembra sākumā gāza islāmistu nemiernieku alianse. Neraugoties uz Asada gāšanu, valstī turpinās nestabilitāte. Nesen Sīrijā izcēlās sadursmes starp druzu minoritāti un sunnītu kaujiniekiem, bet marta sākumā pagaidu valdība sāka militāras operācijas, atbildot uz Asadam lojālo spēku uzbrukumiem.