Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Pasaulē

Zināms, kas ar olām apmētāja Krievijas vēstniecību Tallinā

© unsplash.com

Igaunijas policija aizturējusi Krievijas žurnālistu un Kremļa kritiķi Arkādiju Babčenko, kurš ar olām apmētājis Krievijas vēstniecību Tallinā, ziņo portāls "Delfi.ee".

Igaunijas policijas preses dienestā informēja, ka ir aizturēts 1977.gadā dzimis vīrietis un pret viņu ierosināta lieta. Policija neatklāja nedz pantu, pēc kura sākts process, nedz personas vārdu.

Pats Babčenko vēlāk svētdien mikroblogošanas platformā "X" ("Twitter") publicēja fotogrāfiju, kurā redzams sēžam policijas automašīnā, savukārt sociālajā tīklā "Facebook" viņš apstiprināja, ka ar olām ir apmētājis Krievijas vēstniecību Tallinā.

Babčenko bija laikraksta "Moskovskij komsomoļec" korespondents Čečenijas kara laikā, kā arī sadarbojās ar "Novaja gazeta" un citiem izdevumiem. Tāpat viņš atspoguļoja 2014.gada notikumus Ukrainā.

Viņš ir zināms kā ass Krievijas diktatora Vladimira Putina un Krievijas politikas attiecībā uz Ukrainu kritiķis. 2017.gadā viņš paziņoja, ka ir aizbraucis no Krievijas, jo bažījas par savu drošību.

Pēc emigrācijas Babčenko dzīvoja Ukrainā. 2018.gadā Ukrainas Drošības dienests (UDD) inscenēja žurnālista slepkavību. Inscenējums tika pamatots ar to, lai noskaidrotu īstos viņa slepkavības pasūtītājus. Babčenko pameta valsti pēc tam, kad Ukrainas prezidenta vēlēšanās uzvarēja Volodimirs Zelenskis.

2020.gadā Krievijas federālais finanšu uzraudzības dienests "Rosfinmonitoring" iekļāva Babčenko teroristu un ekstrēmistu sarakstā. Krievijas Iekšlietu ministrija 2023.gada janvārī viņu iekļāva meklēto personu sarakstā.

Aprīlī Krievijas Tieslietu ministrija Babčenko iekļāva tā dēvēto ārvalstu aģentu reģistrā.

Pašlaik Babčenko dzīvo Igaunijā un regulāri sniedz intervijas un piedalās raidījumos, kuros pauž viedokli pret karu Ukrainā.