Ceturtdiena, 18.aprīlis

redeem Jadviga, Laura

arrow_right_alt Pasaulē

ASV pakļauj sankcijām Serbijas izlūkdienesta šefu

© AFP/Scanpix/Leta

ASV otrdien noteikusi sankcija Serbijas izlūkdienesta priekšniekam Aleksandram Vuļinam, kurs tiek apsūdzēts nelikumīgā ieroču tirdzniecībā, narkotiku kontrabandā un ļaunprātīgā amata pilnvaru izmantošanā.

ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles birojs paziņojis, ka Vuļins izmantojis savas amata pilnvaras, lai palīdzētu Savienoto Valstu sankcijām pakļautajam serbu ieroču tirgotājam Slobodanam Tesičam nelikumīgi izvest no Serbijas ieročus.

Vuļins tiek apsūdzēts arī sadarbībā ar kādu narkotiku kontrabandistu bandu.

Prokrieviski noskaņotais Vuļins par Serbijas izlūkdienesta priekšnieku kļuva pagājušajā gadā.

Iepriekš viņš ieņēma iekšlietu ministra amatu. Pagājušā gada augustā viņš apmeklēja Maskavu, demonstrējot Belgradas nevēlēšanos pievienoties Rietumu sankcijā pret Krieviju pēc tās atkārtotā iebrukuma Ukrainā.

Tolaik sarunā ar Krievijas ārlietu ministru Sergeju Lavrovu Vuļins paziņoja, ka "Serbija ir vienīgā valsts Eiropā, kas nav ieviesusi sankcijas un pakļāvusies pretkrieviskajai histērijai".

Lai gan Serbija ir Eiropas Savienības (ES) kandidātvalsts, tās saspīlētās attiecības ar Kosovu ir nobremzējušas valsts eirointegrācijas procesu, un gadiem ilgi Belgrada svārstās starp tuvināšanos ES un sabiedroto attiecību uzturēšanu ar Krieviju.

ASV Valsts departamenta pārstāvis Metjū Millers uzsvēra, ka Vašingtona arī turpmāk vērsīsies pret tiem, kuri savu politisko un personīgo interešu dēļ apdraud mieru un stabilitāti Rietumbalkānos un atbalsta Krievijas ļaunprātīgās darbības reģionā.