Nosauktas 20 labākās nūdistu pludmales; starp tām arī viena Baltijas valstīs esoša

Nida © Pixabay.com

Šis ir bijis kailuma slavas gads visā pasaulē - CNN nosaucis 20 labākās nūdistu pludmales pasaulē.

Berlīne nesen paziņoja, ka Vācijas galvaspilsētas publiskajos peldbaseinos sievietes tagad var staigāt ar atkailinātu ķermeņa augšdaļu, savukārt Nantaketas sala šādu lēmumu pieņēma jau pagājušā gada decembrī pēc tam, kad vietējie iedzīvotāji nobalsoja par “dzimumu līdztiesību pludmalēs”.

Pēc vairāku gadu pārtraukuma saistībā ar Covid-19, kampaņa “Free the Nipple” jeb “brīvību krūtsgaliem” atgriezās ar topless parādēm Ņujorkā, Vankūverā, Parīzē un citur.

Parādās arvien vairāk vietu, kur sauļoties, peldēties vai būvēt smilšu pilis au naturel pludmalēs - no akmeņainām piekrastēm līdz smalkām talka smiltīm un lielpilsētu līčiem, līdz nomaļiem krastiem - ir simtiem pludmaļu, kurās ir pilnīgi likumīgi atrasties pie jūras kailiem.

Lai gan tas var šķist mūsdienīgs izgudrojums, patiesībā tā ir diezgan sena ideja - jau 1880. gados amerikāņu dzejnieks Volts Vitmens slavēja savas kailās pastaigas un peldes, rakstot par “ekstāzi, ko sniedz brīvais un uzmundrinošais kailums dabā.”

Ar šo pašu atmosfēru nūdistu kustība 20. gadsimta pirmajā pusē uzplauka Eiropā un Ziemeļamerikā, izveidojot pilsētas parkus, nometnes un galu galā arī pludmales tiem, kuri vēlējās piedzīvot dabu kaili.

Viens no sociāli un seksuāli liberālo 1960. gadu atzariem bija “brīvās pludmales” kustība, kas aizsāka nūdistu pludmaļu izplatību visā pasaulē - to popularitāte turpinās arī šodien, un to ar katru gadu paliek arvien vairāk.

CNN ir apkopojis 20, viņuprāt, labākās nūdistu pludmales pasaulē, un to vidū nosaukta arī Nidas nūdistu pludmale Lietuvā.

Vēsā Baltijas jūra, iespējams, nešķiet viskārdinošākā vieta, kur atveldzēties, ja salīdzinam ar sarakstā pieminētajām Austrāliju, Grieķiju vai Havaju salām, taču šī krāšņā pludmale garajā, smilšainajā Kuršu kāpā piedāvā izbaudīt vienu no Eiropas gleznainākajām vietām.

Pludmale ar savvaļas ziediem klātajām kāpām (tās ir vienas no augstākajām Eiropā) un piekrastes mežu bija 19. gadsimta mākslinieku uzmanības centrā un piesaistīja daudzus tā laika slavenākos gleznotājus, dzejniekus un rakstniekus.

Sarakstā iekļuvušas Chihuahua pludmale Urugvajā,

Little Palm Beach Jaunzēlandē,

Nugal pludmale Horvātijā,

Moshup pludmale pie Martas vīna dārziem Amerikā,

Black’s pludmale Kalifornijā, Amerikā,

Lady Bay pludmale Austrālijā,

Buhne 16 Vācijā,

Wreck pludmale Kanādā,

Red beach Grieķijā,

Anse de Grande Saline pludmale Senbartelmī Francijas aizjūras teritorijā,

Platja des Cavallet Ibicā,

Little Beach Havaju salās,

Cap d’Agde Francijā,

Mpenjati pludmale Āfrikā,

Playa Zipolite Meksikā,

Metsoke Dragot Izraēlā,

Praia Massarandupió Brazīlijā,

Spiaggia di Guvano Itālijā,

Haulover pludmales parks Floridā

un, protams, Nidas pludmale Lietuvā.

Svarīgākais