Britu izlūkdienests: Krievija maijā uz Ukrainu raidījusi vairāk nekā 300 irāņu dronu

© AP/Scanpix/Leta

Maijā Krievija uz Ukrainu raidījusi vairāk nekā 300 Irānā ražoto trieciendronu "Shahed", līdz ar to aizvadītais bijis mēnesis ar visintensīvāko šīs sistēmas ieroču izmantošanu līdzšinējā kara gaitā, teikts Lielbritānijas militārā izlūkdienesta jaunākajā ziņojumā.

Krievija raidījusi tika daudz dronus "Shahed", šādi cenšoties izsmelt Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmas vērtīgo raķešu rezerves, norāda britu izlūki.

"Krievija diez vai guvusi lielus panākumus: Ukraina neitralizējusi vismaz 90% bezpilota lidaparātu, ar ko tai uzbrukts, pamatā izmantojot savus vecos un lētākos pretgaisa aizsardzības un radioelektroniskās cīņas līdzekļus," teikts ziņojumā.

Krievija, domājams, centusies noskaidrot Ukrainas karaspēka atrašanās vietas tālu aiz frontes līnijas un veikt triecienus tur.

"Tikmēr Krievija joprojām ir ļoti neefektīva attiecībā uz šādu dinamisku mērķu satriekšanu lielā attālumā mērķēšanas procesu nepilnību dēļ," norāda izlūkdienests.

Krievija maijā teju katru dienu apšaudīja Ukrainas aizmugures rajonus.

Viens no galvenajiem mērķiem bija galvaspilsēta Kijiva, kas ar dažādu veidu ieročiem apšaudīta gandrīz katru nakti.

Kijiva masveidā apšaudīta ar droniem kamikadzēm "Shahed", spārnotajām raķetēm, ballistiskajām raķetēm "Iskander" un "Kinžal".

Pateicoties pretgaisa aizsardzības spēku darbībai, Kijivā nav bijis neviena tieša trāpījuma ar Krievijas ieročiem, bet visus postījumus nodarījušas notriekto Krievijas dronu un raķešu atlūdzas.

Svarīgākais