Vācija liek slēgt četrus no pieciem Krievijas konsulātiem

© pixabay.com

Vācijas valdība likusi valstī slēgt četrus no pieciem Krievijas konsulātiem, šādu soli sperot pēc tam, kad Maskava Krievijā bija noteikusi ierobežojumus darbinieku skaitam Vācijas vēstniecībā un citās struktūrās.

Šāds lēmums pieņemts, lai saglabātu "personāla un struktūru paritāti" abu valstu starpā, trešdien žurnālistiem Berlīnē sacīja Vācijas Ārlietu ministrijas preses sekretārs Kristofers Burgers.

Krievijas valdība nule paziņojusi, ka Krievijā var palikt ne vairāk kā 350 Vācijas valdības amatpersonu, ieskaitot tās, kas strādā kultūras struktūrās un skolās.

Kā sacīja Burgers, tas nozīmē, ka Vācijai līdz novembrim būs jāslēdz konsulāti Jekaterinburgā, Novosibirskā un Kēnigsbergā (Karaļaučos).

Darbu turpinās vienīgi vēstniecība Maskavā un konsulāts Sanktpēterburgā.

Krievijas vēstniecība un viens konsulāts varēs Vācijā turpināt darbu arī pēc gada beigām, sacīja ministrijas pārstāvis.

Burgers pauda nožēlu par to, ka jāsper šāds solis.

Tā kā ir karš, vairs "vienkārši nav pamata" daudzām divpusējām aktivitātēm abu valstu starpā, viņš piebilda.

"Bet tā ir Krievijas puses uzvedība, kas novedusi mūs šajā situācijā," sacīja ministrijas pārstāvis.

Līdz ar Vācijas lēmumu koncentrēt atlikušos darbiniekus vēstniecībā un svarīgākajā konsulātā, "tiks saglabāta diplomātiskā klātbūtne Krievijā", norādīja Burgers.

Pasaulē

Pensilvānijā sestdien kāds jauns vīrietis sašāva prezidenta amata kandidātu Donaldu Trampu. Pārdrošnieks “vairākas reizes šāva uz skatuves pusi no paaugstinātas pozīcijas ārpus mītiņa norises vietas”, teikts ASV drošībnieku ziņojumā. Vieni to uzskata par teātri, citi – par nopietnu brīdinājumu. Trešie ir pārliecināti, ka atentāta mēģinājums palīdzēs Trampam uzvarēt vēlēšanās. Ikoniskais foto ar ievainoto Trampu, kurš izsauc kareivīgus saukļus, un ASV karogu fonā – tas vien jau ir ko vērts.

Svarīgākais