Kataras enerģētikas ministrs prognozē: Eiropai ļaunākais vēl tikai gaidāms

© f64.lv, Kaspars Krafts

Kataras enerģētikas ministrs Sāds al Kābi otrdien brīdināja, ka Eiropai ļaunākais vēl tikai gaidāms attiecībā uz reģiona naftas un dabasgāzes nepietiekamību.

Kābi Kataras Ekonomikas forumā skaidroja, ka Eiropa no ievērojamām problēmām iepriekšējos mēnešos spējusi vien izvairīties, pateicoties siltiem laikapstākļiem.

"Cilvēci un Eiropu šogad izglāba vien siltā ziema un ekonomikas izaugsmes palēnināšanās," sacīja Kābi. "Ja ekonomikas izaugsme 2024.gadā atsāks paātrināties, un ziemā būs novērojami ierasti laikapstākļi, tad, manuprāt, ļaunākais vēl tikai gaidāms."

Kābi aicina Eiropu risināt sarunas ar naftas un dabasgāzes uzņēmumiem, lai rastu saprātīgu risinājumu gaidāmajām problēmām.

Krievijas pilna apmēra kara sākšana Ukrainā izraisīja energoapgādes krīzi, un Eiropa no nopietnām problēmām pagājušajā ziemā spēja izvairīties, pateicoties siltākai ziemai, nekā tika prognozēts, skaidro analītiķi.

Pasaulē

Leģendārs franču priesteris un bezpajumtnieku aizstāvis ir apsūdzēts tādu darbību izdarīšanā, kas līdzinātos "seksuālai vardarbībai", šonedēļ paziņoja viņa fonds. Šis ir kārtējais katoļu garīgais līderis, kurš saskāries ar apsūdzībām par sava spēka ļaunprātīgu izmantošanu, lai radītu kaitējumu sievietēm, raksta „The Associated Press”.

Svarīgākais