Vairākas nedēļas pēc lidmašīnas katastrofas Amazones džungļos atrasti dzīvi četri bērni

© dpa/picture-alliance/Scanpix/Leta

Kolumbijā Amazones džungļos ir atrasti četri indiāņu bērni, kas izdzīvojuši 1.maijā notikušā lidmašīnas katastrofā, trešdien paziņoja Kolumbijas prezidents Gustavo Petro, nosaucot šo atradumu par "prieku valstij".

Petro dalījās ar ziņu tviterī, pavēstot, ka bērni tika atrasti pēc "grūtiem meklēšanas centieniem", ko veica armija.

Varas iestādes bija nosūtījušas vairāk nekā 100 karavīrus ar meklēšanas suņiem, lai atrastu šos bērnus. Lidmašīnai 1.maijā nogāžoties Amazones džungļos, gāja bojā trīs pieaugušie.

Glābēji uzskata, ka atrastie bērni, kas ir 13 gadus, deviņus gadus, četrus gadus un 11 mēnešus veci, kopš katastrofas bija klīduši pa džungļiem Kaketas departamentā valsts dienvidos.

Bruņotie spēki pirms tam trešdien paziņoja, ka meklēšana tiek pastiprināta, jo glābēji atraduši improvizētu patvēruma vietu, kas izveidota no nūjām un zariem, un uzskata, ka katastrofā ir izdzīvojušie.

Karavīri pirmdien un otrdien atrada pilota un divu pieaugušo pasažieru līķus. Mirusī pasažiere Ranoke Mukutuja bija šo četru bērnu māte.

Lidmašīna bija lidojusi no kādas vietas džungļos uz Sanhosē del Gvaviares pilsētu, kas ir viena no galvenajām pilsētām Amazones lietusmežā Kolumbijas teritorijā.

"Operāciju Cerība", kā bija nosaukta meklēšana, apgrūtināja milzu koki, savvaļas dzīvnieki un stiprs lietus.

Varas iestādes nav norādījušas katastrofas cēloni. Pilots ziņoja par dzinēja problēmām dažas minūtes pirms lidmašīnas pazušanas no radaru ekrāniem.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais